Reklama
Reklama

Akademia Widzewa: ważne zwycięstwa w cieniu długo wyczekiwanego powrotu

Czas 2 min czytania
Akademia Widzewa: ważne zwycięstwa w cieniu długo wyczekiwanego powrotu

Akademia Widzewa, drużyna U17 / Fot. Marcin Bryja, widzew.com

Choć gra drużyn młodzieżowych służyć ma przede wszystkim rozwojowi przyszłych pokoleń piłkarzy, niewątpliwie jednym z ważniejszych wydarzeń minionego weekendu dla całej widzewskiej rodziny był występ Przemysława Kity w rezerwach czerwono-biało-czerwonych.

Reklama

Pochodzący z Pabianic zawodnik, który od kilku miesięcy był wyłączony z gry z powodu kontuzji, po powrocie do treningów na pełnych obciążeniach z pierwszym zespołem ma już za sobą pierwszy występ w meczu o stawkę. W niedzielę zagrał 45 minut w drużynie Widzewa II Łódź w IV lidze i już na samym początku meczu wpisał na listę strzelców, pomagając drużynie sięgnąć po kolejne ligowe zwycięstwo. Łącznie młodzieżowe zespołu Akademii Widzewa w miniony weekend wygrały 7 z 8 meczów.

IV Liga

Reklama

24.10.2021 r., Widzew II Łódź – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 5:2

Zespół trenera Czubaka tym razem pokonał pewnie rywala z dolnej części tabeli, umacniając się jednocześnie w jej czołówce. Widzewiacy zajmują 5. miejsce w stawce, ale mają tyle samo punktów co trzeci RKS Radomsko. A już za tydzień czerwono-biało-czerwoni zagrają u siebie z liderem – Wartą Sieradz (TABELA ROZGRYWEK).

Reklama

U19: Pierwsza liga wojewódzka (junior A1)

Reklama

23.10.2021 r., Widzew Łódź – SP Widzew 12:0

Juniorzy starsi Widzewa bez żadnych problemów rozprawili się z ostatnią drużyną w tabeli. Dla lidera rozgrywek było to przede wszystkim ważne przetarcie strzeleckie przed zaplanowanym na najbliższy weekend meczem sezonu – na wyjeździe z mającym punkt straty do widzewiaków PGE GKS-em Bełchatów (WIĘCEJ).

U17: Centralna Liga Juniorów (junior młodszy B1)

Reklama

23.10.2021 r., Jagiellonia Białystok SSA – Widzew Łódź 3:0

Coraz gorzej wygląda sytuacja jedynej drużyny młodzieżowej Widzewa występującej na szczeblu ogólnopolskim. Po porażce w Białymstoku czerwono-biało-czerwoni mają już tylko 2 punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Centralnej Ligi Juniorów U17 Stomilem Olsztyn, a do końca rozgrywek zostały 4 kolejki (WIĘCEJ).

U16: Pierwsza liga wojewódzka (junior młodszy B2)

Reklama

23.10.2021 r., Widzew Łódź – SAP Andrespolia Wiśniowa Góra 5:0

Po dwóch porażkach wreszcie przełamali się widzewiacy z drużyny U16, którzy pewnie pokonali rówieśników z SAP Andrespolii, zapisując na swoim koncie 4. zwycięstwo w 11 meczach. Nadal zajmują jednak dalekie 6. miejsce w ośmiozespołowej lidze (WIĘCEJ).

U15: Pierwsza liga wojewódzka (trampkarz C1)

Reklama

23.10.2021 r., Widzew Łódź – Widok Skierniewice 6:0

Po niespodziewanej porażce z AKS-em SMS-em II trampkarze Widzewa tym razem nie dali szans zawodnikom groźnego (4. miejsce w tabeli) Widoku Skierniewice, pokonując ich 6:0 (WIĘCEJ).

U14: Pierwsza liga wojewódzka (trampkarz C2)

Reklama

W miniony weekend Widzew Łódź nie rozgrywał meczu w tej lidze (TERMINARZ I TABELA).

U14: Druga liga wojewódzka (trampkarz C2)

23.10.2021 r., TMRF Widzew – Widzew II Łódź 1:4

Drugi zespół Widzewa U14 umocnił się na trzecim miejscu w tabeli II ligi wojewódzkiej, pokonując na wyjeździe 4:1 TMRF Widzew, czyli rówieśników z klubu partnerskiego Akademii Widzewa (WIĘCEJ).

U13: Pierwsza liga wojewódzka (młodzik D1)

23.10.2021 r., UKS MABO Piotrków Trybunalski – Widzew Łódź 2:3

Łatwo nie było, ale drużyna młodzików Widzewa pokonała na wyjeździe 3:2 rywala z Piotrkowa Trybunalskiego. Łodzianie zajmują 5. miejsce w tabeli (WIĘCEJ).

U13: Łódź, grupa 3 (młodzik D1)

24.10.2021 r., ŁKS II Łódź – Widzew II Łódź 0:5

Seniorskich derbach wygrać się nie udało, ale w tych na poziomie młodzika w łódzkiej lidze regionalnej Widzew II pewnie pokonał ŁKS II i nadal traci tylko dwa punkty do lidera rozgrywek – Łódzkiej Akademii Futbolu II (WIĘCEJ).

Piłka nożna

Akademia WidzewaPiłka młodzieżowapiłka nożnaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama