Reklama
Reklama

Apel o obniżki wynagrodzeń w II lidze. Cięcia dotkną też widzewiaków?

Czas 2 min czytania
Apel o obniżki wynagrodzeń w II lidze. Cięcia dotkną też widzewiaków?

LODZ. 01.03.2020 PILKA NOZNA. 21 KOLEJKA II LIGI. WIDZEW LODZ - OLIMPIA ELBLAG ADAM RADWANSKI, TOMASZ LEWANDOWSKI, BRAMKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM

Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska wystosowało apel do trenerów i piłkarzy II-ligowych klubów. Tematem komunikatu jest rekomendacja dotycząca czasowego ograniczenia wynagrodzeń zawodników oraz szkoleniowców.

Reklama

Jak czytamy na fanpage’u Łączy nas 2 liga, rekomendacje mają za zadanie przyczynić się do przetrwania tego trudnego okresu, w którym kluby nie mogą liczyć m.in. na przychód z dnia meczowego. Ponadto mają ułatwić reorganizację klubów tak, aby nie zbankrutowały, a jednocześnie zapewnić ich funkcjonowanie i zachować płynność finansową.

Tym samym DLP rekomenduje czasowe obniżenie wynagrodzeń piłkarzy i sztabu szkoleniowego o 50% całkowitego uposażenia do momentu rozpoczęcia nowego sezonu, do kwoty maksymalnie 3500 złotych brutto.

Reklama

Poniżej prezentujemy pełną treść apelu, podpisanego przez prezesów klubów II ligi:

APEL DO PIŁKARZY I SZTABÓW TRENERSKICH

Działając w porozumieniu Klubów 2 Ligi zrzeszających się w ramach Stowarzyszenia Drugiej Ligi Piłkarska, przedstawiamy rekomendacje dotyczące czasowego ograniczenia wynagrodzeń zawodników oraz trenerów.

Reklama

Powszechnie panująca epidemia, zmusza Nas do podjęcia bardzo ciężkich decyzji dotyczących dalszego funkcjonowania Klubów. Wszyscy jesteśmy na dzisiaj niepewni co nam przyniosą kolejne miesiące. 

Zdajemy sobie sprawę, że nikt nie był przygotowany na paraliż rozgrywek piłkarskich co wiąże się z poważnymi stratami finansowymi. Brak możliwości rozgrywania meczów ligowych powoduje brak wpływów finansowych do Klubów, z tytułu umów sponsorskich, promocji Samorządów, czy też wpływów z tytułu zakupu biletów na mecze. Wstępne oszacowaliśmy straty wszystkich Klubów 2 ligi na poziomie 10 mln zł biorąc pod uwagę pierwsze półrocze 2020 r. 

Zwracamy się z apelem do wszystkich zawodników i trenerów pracujących w Klubach 2 ligi o pełną wyrozumiałość i powagę z uwagi na zaistniałą sytuację. 

Reklama

W najbliższych dniach zapewne przystąpicie do renegocjacji Waszych wynagrodzeń, co nigdy nie jest przyjemne ani łatwe. Sprawą kluczową na dzisiaj jest wprowadzenie takich mechanizmów i rozwiązań, które pozwolą przetrwać ten ciężki okres. Stoimy dzisiaj przed dużym wyzwaniem jak przeorganizować Klub tak, aby nie zbankrutował, a jednocześnie zapewnić jego funkcjonowanie i zachować płynność finansową.

W związku z tym DLP rekomendujemy czasowe ograniczenie wynagrodzeń o 50% całkowitego uposażenia (do momentu rozpoczęcia nowych rozgrywek sezonu 2020/2021), oraz kwotą uznaną za maksymalną będzie wartość całkowitego uposażenia na poziomie 3500 PLN brutto. Zmiany miałyby wchodzić od momentu zawieszenia rozgrywek. 

Liczymy na Waszą wyrozumiałość, gdyż Kluby to dla Was miejsce pracy. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia to wiele z nich przestanie istnieć w najgorszych scenariuszach lub straci płynność finansową, a co za tym idzie stracicie miejsce swojego zarobkowania i robienia tego co kochacie na poziomie centralnym.

Reklama

Prezesi Klubów II ligi

https://twitter.com/laczynas2liga/status/1244563364099035137

Fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama