Reklama
Reklama

Awans Anilany do Ligi Centralnej!

Czas < 1 min czytania
Awans Anilany do Ligi Centralnej!

Grot Anilana Łódź z awansem do Ligi Centralnej / fot. Katarzyna Samulczyk "Aparatka Kasia"

Turniej Mistrzów, który odbył się w ten weekend w Warszawie zakończył się wielkim sukcesem łódzkich szczypiornistów. Drużyna Anilany zajęła drugie miejsce w turnieju i do Łodzi wróciła z awansem.

Turniej był dla drużyny Anilany wielkim wydarzeniem. Celem był awans, ale każdy wiedział, że osiągnięcie tego celu będzie niezwykle trudne.

Reklama

Jesteśmy bojowo nastawieni, wiemy po co tam jedziemy. Chcemy awansować – mówił przed turniejem Adam Tondys, prezes łódzkiego klubu. Rywalami łódzkich szczypiornistów byli zwycięzcy innych grup I ligi, więc obsada turnieju była zacna.

Awans mimo problemów

Pierwsze spotkanie łódzka drużyna rozegrała przeciwko SPR BÓR-JOYNEXT Oborniki Śląskie. Mecz zakończył się porażką łodzian 28:33 i na zrehabilitowanie się podopieczni Adama Jędraszczyka musieli czekać do soboty. Wtedy zmierzyli się z ekipą KS Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna. Wygrana 32:24 pozwoliła złapać oddech i z wiarą podejść do ostatniego starcia z drużyną Olimpii Medax Piekary Śląskie. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olimpii, jednak dzięki układowi małej tabeli, to właśnie Anilana wywalczyła promocję na wyższy poziom rozgrywkowy. Pierwsze miejsce w turnieju zdobył zespół z Piekar Śląskich.

Reklama

Piękne zwieńczenie sezonu

Dla ekipy Adama Jędraszczyka już sam udział w turnieju był nagrodą za świetnie rozegrany sezon. Zajęcie drugiego miejsca i awans ligę wyżej to już „wisienka na torcie”. Zawodników czeka teraz odpoczynek, a następnie ciężka praca, by na zapleczu PGNiG Superligi zaprezentować się z jak najlepszej strony. Sezon rusza we wrześniu.

Reklama

Inne sporty

Grot Anilana Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama