Reklama
Reklama
Reklama

Bez niespodzianki w Sport Arenie. ŁKS Commercecon dużo lepszy od #Volley’a Wrocław

Czas < 1 min czytania
Bez niespodzianki w Sport Arenie. ŁKS Commercecon dużo lepszy od #Volley’a Wrocław

fot. Marian Zubrzycki

ŁKS Commercecon bez większych problemów pokonał jedenastą drużynę TAURON Ligi i zgarnął trzy punkty w swoim ostatnim meczu przed siatkarskimi derbami Łodzi.

Reklama

Ełkaesianki dały się zaskoczyć rywalkom jedynie w dwóch pierwszych akcjach meczu, które zakończyły nieudane ataki Aleksandry Wójcik. Biało-czerwono-białe szybko doprowadziły jednak do remisu 2:2 i utrzymały koncentrację aż do końca partii, w której nie pozwoliły już rywalkom ani razu wyjść na prowadzenie. Spora w tym zasługa dobrej dyspozycji gospodyń, ale i błędów przyjezdnych, które grały z mizerną skutecznością w ataku.

Konsekwencja, koncentracja, spokój

Kluczowym momentem drugiej odsłony meczu była pięciopunktowa seria łodzianek – od stanu 8:8 do 13:8. Sygnał do szarży dały ełkaesiankom dwa skuteczne ataki Katariny Lazović. Przed tą serią wrocławianki prowadziły z siatkarkami ŁKS-u Commercecon całkiem wyrównaną walkę, po niej wciąż pozostawały o kilka punktów w tyle i nie były już w stanie zniwelować tej straty

Reklama

Jednostronny obraz gry nie uległ zmianie także i w trzecim secie – ekipa Dawida Murka znów nie miała nic do powiedzenia. Trener Mašek przeczuwając zbliżający się koniec meczu dał okazję do gry m.in. Oliwii Laszczyk, Agacie Wawrzyńczyk czy debiutującej na parkietach TAURON Ligi Wiktorii Lach. Pomimo zmienionego składu ełkaesianki nie spuściły z tonu aż do ostatniej piłki spotkania. Mecz zakończył znakomity atak Ann Kalandadze. MVP spotkania wybrano Katarinę Lazović – najlepiej punktującą zawodniczkę niedzielnych zawodów.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Reklama