Reklama
Reklama
Reklama

Były trener Widzewa znalazł pracę w czwartej lidze

Czas < 1 min czytania
Były trener Widzewa znalazł pracę w czwartej lidze

Franciszek Smuda

Reklama

Franciszek Smuda wraca na trenerską ławkę. Będzie trenerem Wieczystej Kraków, która awansowała do czwartej ligi.

Reklama

Pięć kolejek przed końcem rozgrywek Wieczysta zmieniła trenera, mimo że drużyna w tym sezonie wygrała wszystkie 23 mecze z bilansem bramkowym 181:6. Prowadził ją Przemysław Cecherz, były szkoleniowiec Widzewa. W klubie z al. Piłsudskiego 138 po pierwszej kolejce sezonu 2017/2018 zastąpił go… Smuda.

Sytuacja powtórzy się w Krakowie, tyle że Smuda obejmie Wieczystą od początku następnych rozgrywek. Według krakowskich mediów Cecherz już nie jest trenerem pierwszej drużyny, która dokończy sezon pod wodzą jego asystenta.

Reklama

73-letni Smuda pożegnał się z Widzewem przed ostatnią kolejką w trzeciej lidze. W meczu z Sokołem Ostróda zespół poprowadził Radosław Mroczkowski. Później Smuda pracował w Górniku Łęczna, jednak po dziewięciu kolejkach w drugiej lidze został zastąpiony przez Marcina Broniszewskiego. Od tego czasu był bez pracy. W Wieczystej jego podopiecznymi będą m.in. Michał Miśkiewicz (kiedyś Wisła Kraków), Adrian Jurkowski (ŁKS, GKS Katowice), Seweryn Michalski (GKS Bełchatów, Jagiellonia Białystok, Mechelen) czy byli reprezentanci Polski: Radosław Majewski i Sławomir Peszko.

Piłka nożna

Franciszek SmudaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama