Reklama
Reklama

(Całkiem) spokojne derby Łodzi [ZDJĘCIA]

Czas 2 min czytania
(Całkiem) spokojne derby Łodzi [ZDJĘCIA]

Derby ŁKS - Widzew (fot. KMP w Łodzi)

Za nami 68. derby Łodzi. Piłkarskie święto w Łodzi to nie tylko sam mecz, ale także m.in. pochód kibiców gości na stadion gospodarzy. Nie inaczej było we wtorek, kiedy to kibice Widzewa Łódź przemaszerowali pod obiekt przy al. Unii Lubelskiej 2. Na szczęście, podczas pochodu i samego meczu, nie doszło do poważniejszych zakłóceń porządku publicznego.

Spokojny pochód kibiców Widzewa

Mecz ŁKS – Widzew poprzedził przemarsz kibiców drużyny Widzewa Łódź na stadion gospodarzy. Stwarzało to konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji ruchu na trasie pochodu, co spowodowało niewielkie utrudnienia w ruchu wzdłuż al. Piłsudskiego i dalej al. Mickiewicza.

Reklama

– Najważniejszym zadaniem z punktu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Łodzi było niedopuszczenie do konfrontacji grup pseudokibiców – mówi mł. asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

W zabezpieczeniu łódzkich policjantów wspierali funkcjonariusze oddziałów prewencji z Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola oraz funkcjonariusze pododdziału konnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim i sekcji konnej Straży Miejskiej w Łodzi.

Reklama

– Podczas pochodu policjanci zmuszeni byli interweniować wobec mężczyzny, który użył środków pirotechnicznych w postaci petard hukowych. Dodatkowo podczas pochodu stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy – dodaje mł. asp. Sowińska.

CZYTAJ TAKŻE >>> 12 lat i wystarczy. Widzew wygrał derby Łodzi

Reklama

Kibole ŁKS-u ostrzelali racami sektor gości

68. derby Łodzi były w miarę spokojne, ale jednak nie brakowało incydentów, których wolelibyśmy nie oglądać nie tylko w Łodzi, ale w ogóle na polskich stadionach. Mowa o zachowaniu kiboli ŁKS-u, którzy ostrzelali racami sektor gości.

Reklama

– W związku z odpaleniem rac na obiekcie podczas meczu derbowego policjanci przeprowadzili oględziny i prowadzić będą również postępowanie zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za wniesienie i użycie niebezpiecznych materiałów – wyjaśnia mł. asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Funkcjonariusze realizujący zabezpieczenie nałożyli również mandaty karne w stosunku do osób, które nie wykonywały poleceń służb, zaśmiecały teren, używały wulgaryzmów oraz wobec popełniających szereg innych wykroczeń przeciwko porządkowi publicznemu. Po zakończeniu zawodów policjanci do późnych godzin nocnych kontrolowali stan bezpieczeństwa w rejonie rozchodzenia się kibiców obydwu drużyn.

CZYTAJ TAKŻE >>> Pudło Corrala i gol Pawłowskiego! Zobacz SKRÓT derbów Łodzi

Reklama

Stadion ŁKS-u nie ucierpiał

Przed spotkaniem sporo mówiło się o tym, że kibice Widzewa będą chcieli się zrewanżować za zniszczenia, do jakich doszło na obiekcie przy al. Piłsudskiego w trakcie meczu z GKS-em Tychy. Przypomnijmy, że wówczas sektor gości został kompletnie zdemolowany, a straty wyceniono na ponad 100 tysięcy złotych.

Z naszych informacji wynika natomiast, że stadion Łódzkiego Klubu Sportowego zbytnio nie ucierpiał podczas derbowego spotkania i to mimo użycia materiałów pirotechnicznych przez kibiców jednego i drugiego zespołu.

CZYTAJ TAKŻE >>> ŁKS może spodziewać się kar po derbach

Reklama

ABY OBEJRZEĆ GALERIĘ, KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Reklama

Piłka nożna

derby ŁodziŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama