Reklama
Reklama
Reklama

Czego można się spodziewać po nowym piłkarzu Widzewa?

Czas < 1 min czytania
Czego można się spodziewać po nowym piłkarzu Widzewa?

Bożidar Czorbadżijski, nowy piłkarz Widzewa (fot. Widzew TV)

Bożidar Czorbadżijski to najnowszy nabytek Widzewa. Mierzący 195 cm obrońca podpisał z Widzewem podpisał z Widzewem Łódź kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o rok. Jakim typem piłkarza jest nowy widzewiak?

W rozmowie z oficjalną stroną Widzewa, Bożidar Czorbadżijski przyznał, że dołączył do Widzewa ze względu na trzy aspekty, które przekonały go do podjęcia takiej decyzji.

– Ważne są dla mnie trzy rzeczy: projekt sportowy, historia i kibice. Widzew spełnia każdy z nich. Ten Klub ma niesamowitą historię, podoba mi się wizja projektu, jaka jest tutaj realizowana, a w ostatnich tygodniach widziałem w internecie wiele filmów z udziałem kibiców Widzewa i wiem, że są wyjątkowi. Właśnie dlatego zdecydowałem się na przeprowadzkę do Łodzi – mówił 26-latek.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Eduards Viśnakovs w GKS-ie Bełchatów? Trener Jóźwiak dementuje plotki

Czorbadżijski: „Wykonuję dużo wślizgów i lubię grę w powietrzu”

Reprezentant Bułgarii został także zapytany o swoje najmocniejsze strony na boisku.

Reklama

–  Przede wszystkim komunikacja. Podczas meczu staram się dużo rozmawiać z kolegami z drużyny, udzielać im porad, podpowiadać. Jestem też dosyć agresywnym zawodnikiem. Wykonuję dużo wślizgów, lubię grę w powietrzu i często wchodzę w kontakt z napastnikami. Staram się motywować swoich kolegów z drużyny, więc mogę określić się typem motywatora – podkreślił Czorbadżijski.

Nowy piłkarz Widzewa przyznał także, że cele drużynowe stawia ponad te indywidualne.

– Ważne jest dla mnie, abyśmy jako drużyna byli znaczącą ekipą w PKO BP Ekstraklasie, zajmowali bezpieczną pozycję w tabeli i po prostu dobrze grali w piłkę. Rozmawiałem już z trenerem Januszem Niedźwiedziem. Wiem, że preferuje określony styl grania, który mi odpowiada, dlatego cieszę się, że mamy wspólną wizję – powiedział.

Reklama

Cała rozmowa z Bożidarem Czorbadzijskim dostępna jest na stronie widzew.com.

CZYTAJ TAKŻE >>> Krystian Nowak spotkał się z kibicami Widzewa

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama