Reklama
Reklama

Sto dni do EUG 2022. Czwarta co do wielkości impreza sportowa odbędzie się w Łodzi

Czas 2 min czytania
Sto dni do EUG 2022. Czwarta co do wielkości impreza sportowa odbędzie się w Łodzi

Za 100 dni rozpoczną się European Universities Games. Odkąd zaczęła się pandemia, to czwarta co do wielkości impreza sportowa na świecie i największa w Europie.

Reklama

Łódź jest gospodarzem European Universities Games. To zawody zrzeszające 6000 sportowców ze wszystkich europejskich uczelni. Rozpoczną się 17 lipca 2022 roku. Na sto dni przed startem na ulicy Piotrkowskiej stanął zegar, który odmierza czas do startu EUG.

– Jesteśmy na pięknym wydarzeniu, odmierzamy czas do jeszcze piękniejszej imprezy. To czwarta co do wielkości impreza sportowa odkąd rozpoczął się koronawirus. Więcej sportowców miało pojawić się tylko na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich, oraz na uniwersjadzie – powiedział Krzysztof Jóźwik, Rektor Politechniki Łódzkiej. – Dla nas ostatnie sto dni przed rozpoczęciem zawodów to okres wytężonej pracy. Wierzę, że wolontariusze pokonają wszystkie problemy i przygotują jedenaście aren, na których w lipcu rywalizować będą sportowcy. Zanim zaczną się zawody przygotowaliśmy niedługie preludium. Planujemy cykl imprez dla dzieci, żeby mogły poczuć klimat EUG – zakończył Jóźwik.

Reklama

– Jesteśmy gotowi, żeby przyjąć młodych sportowców z krajów Unii Europejskiej. Chciałam z całego serca podziękować uczelni, z którą współpracujemy, AZS-owi i EUSA za organizację tego wydarzenia – dodała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

CZYTAJ TAKŻE >>> Wystartował Otylia Swim Tour! Ponad 130 uczestników w Zgierzu [ZDJĘCIA]

Reklama
Reklama

Inne sportyPiłka nożna

EUG 2022European Universities Games 2022Europejskie Igrzyska AkademickieSporty amatorskie i rekreacja

Dodaj komentarz

Reklama