Reklama
Reklama

Derby bez przerwy. Grot Budowalni zagrają z ŁKS-em Commercecon

Czas < 1 min czytania
Derby bez przerwy. Grot Budowalni zagrają z ŁKS-em Commercecon

LODZ. 01.05.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - GROT BUDOWLANI LODZ NZ. VERONICA JONES-PERRY, ANA CLEGER, WERONIKA CENTKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Walka o brązowy medal mistrzostw Polski trwa. Grot Budowalni zagrają z ŁKS-em Commercecon.

Kibiców ŁKS-u, którzy jeszcze nie ochłonęli po derbach z Widzewem, w czwartek czekają kolejne emocje. Siatkarki drużyny sponsorowanej przez Commercecon zagrają z Grot Budowalnymi. W pierwszym meczu ełkaesianki wygrały 3:0. Zespół Budowlanych słabo wszedł w pierwsze dwa sety i chociaż postawił się ŁKS-owi w trzecim to doświadczone zawodniczki brązowych medalistek Tauron Ligi wygrały go na przewagi.

Reklama

Trener Budowalnych: „Traciliśmy głowę”

–  Byłyśmy dziś prawdziwym zespołem, każda z nas wzięła część ciężaru gry na swoje barki i dlatego kontrolowałyśmy przebieg tego meczu. Nie dałyśmy Budowlanym szansy na rozkręcenie się. Nie możemy jednak długo cieszyć się tym zwycięstwem, trzeba wyczyścić głowy, bo są jeszcze dwa mecze do wygraniaUważam, że jesteśmy lepszym zespołem i na pewno chcemy to pokazać. Najlepiej by było zakończyć tę rywalizację w trzech meczach. Popracujemy jeszcze nad wszystkimi elementami i myślę, że bardzo dobrze przygotujemy się do kolejnego spotkania. Spokojnie punkt po punkcie będziemy chciały prowadzić tę grę po swojemu – powiedziała Klaudia Alagierska, środkowa ŁKS-u.

 Traciliśmy głowę na wysokiej piłce, za dużo razy daliśmy się zablokować, za dużo było piłek strzelonych w aut. Zwłaszcza przez dwa pierwsze sety. Możliwe, że zadecydowała dyspozycja dnia. To przede wszystkim jest podejście i to, kto lepiej opanuje emocje na boisku, wtedy będzie te spotkania wygrywał. Na razie musimy się skupić na sobie i dopiero potem będziemy myśleć o ŁKS-ie. Cały mecz falował i w ważnych momentach, kiedy wynik się wyrównywał były momenty, gdzie szybko trwoniliśmy wypracowaną przewagę – uważa Maciej Biernat, trener Budowalnych.

Reklama

Grot Budowalni – ŁKS Commercecon
Czwartek, 5 maja 2022, godz. 20:30

Reklama
Reklama

Siatkówka

derby ŁodziGrot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama