Reklama
Reklama

Derby Łodzi z kibicami Widzewa? „Chcemy wpuścić gości”

Czas < 1 min czytania
Derby Łodzi z kibicami Widzewa? „Chcemy wpuścić gości”

16.09.2020 LODZ , STADION MIEJSKI WIDZEW LODZ, PILKA NOZNA (FOOTBALL) FORTUNA PIERWSZA LIGA SEZON 2020/2021 MECZ 65. DERBY LODZ WIDZEW LODZ - LKS LODZ (GAME) NZ. MACIEJ WOLSKI FOTO RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT

Wszystko wskazuje na to, że kibice Widzewa obejrzą derby Łodzi na stadionie ŁKS-u.

Reklama

W 2021 roku po raz pierwszy od 15 lat odbyły się derby Łodzi z kibicami gości. Fani ŁKS-u weszli na stadion Widzewa i chociaż policja musiała interweniować kilka razy, przebieg wydarzenia, w porównaniu do poprzednich lat, został oceniony jako łagodny.

Dobre relacje kluczem do sukcesu

Widzewiacy liczyli, że jeżeli stadion imienia Władysława Króla zostanie oddany do użytku przed derbami rozgrywanymi na nim, kibice czerwono-biało-czerwonych również będą mogli wspierać swoich ulubieńców na żywo.

Reklama

– Przy okazji derbów często ze sobą rozmawialiśmy i najważniejsze, że fani obu klubów byli na trybunach. To był sukces. Życzyłbym sobie takich kontaktów z każdym prezesem, jaki mam z Mateuszem Drożdżem – mówił przed październikowym derbami Łodzi, Tomasz Salski.

Wiemy już, że otwarcie stadionu nastąpi 22 kwietnia. ŁKS zagra wtedy z Chrobrym Głogów.

Reklama

– My jako organizator musimy złożyć dokumenty na 30 dni przed imprezą masową. Były pewne poprawki, ale tego nie da się uniknąć. Na szczęście do Łodzi wróciła prezydent Zdanowska i zarządziła spotkanie wszystkich zainteresowanych służb. Znaleźliśmy rozwiązanie. Data otwarcia nie jest zagrożona – wyjaśnił Salski.

Reklama

„Wpuścimy cały sektor gości”

Kolejnym meczem będą derby Łodzi. Wszystko wskazuje na to, że kibice Widzewa obejrzą je na stadionie imienia Władysława Króla.

– Na derby wpuścimy cały sektor gości, czyli 5 proc. pojemności całego stadionu. Mamy nadzieję, że uda się doprowadzić do tego, o czym zapewnialiśmy. Jeżeli odpowiednie służby wyrażą zgody, to my jako klub chcemy wpuszczać przyjezdnych – powiedział szef dwukrotnych Mistrzów Polski.

fot; ŁKS

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama