Derby na Widzewie z kibicami ŁKS-u? Poznaliśmy warunki

Widzew i ŁKS kibice

Reklama
Czas 2 min czytania

Bezpieczny transport, kontrola flag. Jakie warunki muszą zostać spełnione żeby derby na Widzewie odbyły się z kibicami ŁKS-u?

W rozmowie z serwisem Interia, prezes Widzewa Mateusz Dróżdż zdradził jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby kibice ŁKS-u, derby Łodzi mogli obejrzeć na stadionie Widzewa. Najważniejszy był mecz z GKS-em Katowice. Policja i włodarze klubu z Piłsudskiego potraktowali go jako swojego rodzaju test. Fani obu drużyn nie przepadają za sobą, ale udało się zachować porządek. – Ocena ogólna tego spotkania wpisana do protokołu była wzorowa. Mało tego, materiały z tego meczu mają być wykorzystywane do szkoleń, jak zabezpieczać imprezy masowe. – mówi prezes Widzewa w rozmowie z Andrzejem Klembą.

Reklama

Derby z kibicami ŁKS-u? Są dwa warunki

Żeby na derby weszli kibice ŁKS-u, należy spełnić dwa warunki. Najważniejszym jest bezpieczny transport. Prezes Widzewa zasugerował, że najlepiej byłoby, gdyby kibice wsiedli w pociąg na Łodzi Kaliskiej i wysiedli na dworcu Łódź Widzew. W ten sposób najłatwiej będzie zapanować nad grupą. Nie ma mowy o pochodach przez miasto jakie przed laty organizowali fani łódzkich drużyn.

Drugi warunek to kontrola flag. Już przy okazji spotkania z GKS-em Katowice, prezes Widzewa osobiście sprawdzał treść wnoszonych na stadion transparentów. Kibice gości przed wejściem na stadion zostaną poddani skrupulatnemu przeszukaniu, być może nawet przez wykrywacz metali.

Prezes Widzewa za cel honoru postawił sobie derby z kibicami gości. -Jako prezes Widzewa postawiłem sobie taki mały cel, by na każdy mecz przy al. Piłsudskiego mogli wchodzić kibice gości, w szczególności też fani ŁKS. Jeśli sympatycy rywali są na stadionie, to spotkanie ma odpowiednią oprawę. – Być może łatwiej będzie mu go osiągnąć, bo jest renomowanym specjalistą od organizacji imprez masowych.

Reklama

Jeżeli Widzew wpuści ŁKS na derby, Dróżdż liczy, że wiosną kibice czerwono-biało-czerwonych zasiądą na al. Unii. – Na razie prezes Tomasz Salski tego mi nie obiecał, ale jesteśmy w kontakcie. Nie uciekał od odpowiedzi, ale teraz najważniejsze są najbliższe derby na naszym obiekcie.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz