Reklama
Reklama

GKS-em Bełchatów pokieruje nowy prezes

Czas < 1 min czytania
GKS-em Bełchatów pokieruje nowy prezes

Nowy prezes GKS-u Bełchatów, Wojciech Zając, fot. GKS Bełchatów / Twitter

GKS Bełchatów ogłosił nazwisko nowego prezesa klubu. Konkurs wygrał 45-letni Wojciech Zając.

Reklama

Doświadczony działacz

Zając przez wiele lat był blisko związany z Apklan Resovią Rzeszów. Pełnił funkcję prezesa klubu ze stolicy Podkarpacia w latach 2013-2014 oraz 2018-2020. W czasie jego drugiej kadencji w Rzeszowie powstał zespół, który wkrótce po jego rezygnacji wywalczył historyczny awans do Fortuna 1 Ligi.

Zając jest także aktywnym działaczem związkowym. Od dziesięciu lat jest zaangażowany w prace Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, w którym pełnił funkcję wiceprezesa do spraw sportowo-szkoleniowych.

Reklama

Nowy prezes GKS-u ma w swoim CV pełnienie obowiązków delegata do spraw bezpieczeństwa w PZPN czy wiceprezesa stowarzyszenia Druga Liga Piłkarska. – Dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie. Duże wyzwanie przede mną, ale wierzę, że wspólnie uratujemy ten klub – skomentował swoją nominację na Twitterze.

Bełchatowskie wyzwanie

Nowego prezesa GKS-u czeka niełatwe zadanie. Przejmuje klub w trudnej sytuacji sportowej (15. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, pięć punktów przewagi nad ostatnią Apklan Resovią), organizacyjnej (zespół opuścili zimą ważni gracze – m.in. Paweł Lenarcik, Jakub Witek, Przemysław Zdybowicz i Seweryn Michalski, długo start GKS-u w rundzie wiosennej stał pod znakiem zapytania) i finansowej (GKS wciąż zalega z wypłatą wynagrodzeń piłkarzom i trenerom).

Reklama

Zawodnicy GKS-u 11 stycznia rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej pod kierunkiem trenera Marcina Węglewskiego, który pomimo wcześniejszych wątpliwości, pozostał na stanowisku. Już w sobotę czeka ich pierwszy w tym roku sparing. W zamkniętym dla kibiców meczu bełchatowianie zmierzą się z drugoligową Skrą Częstochowa.

Fot. GKS Bełchatów / Twitter

Reklama

Piłka nożna

Dodaj komentarz

Reklama