Reklama
Reklama

Grot Budowlani wciąż w grze. Pewne zwycięstwo w Sport Arenie

Czas 2 min czytania
Grot Budowlani wciąż w grze. Pewne zwycięstwo w Sport Arenie

Ana Cleger poprowadziła do wygranej zespół Grot Budowlanych Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

Siatkarki Grot Budowlanych wygrały rozgrywany w Łódź Sport Arenie drugi ćwierćfinałowy mecz TauronLigi i zachowały szanse na awans do półfinału.

Reklama

Ana Cleger liderką Grot Budowlanych

Początek spotkania pokazał, że podrażnione porażką w Legionowie siatkarki trenera Macieja Biernata zrobią co w ich mocy, by przedłużyć swoje szanse na awans do półfinału TauronLigi. Udane akcje na siatce Any Cleger oraz seria błędów legionowianek sprawiły, że gospodynie wyszły na prowadzenie 7:1. Prowadzenie, głównie dzięki dobrze funkcjonującemu blokowi, łodzianki utrzymywały przez dłuższą część seta. Dopiero pod koniec partii przyjezdne zbliżyły się do Budowlanych na jeden punkt, ale ostatecznie to Grot Budowlani, po skutecznym ataku Any Cleger, cieszyli się z wygranego premierowego seta.

CZYTAJ TAKŻE >>> Mecz Orła Łódź odwołany. „Telewizja kłamie”’

Reklama

W drugiej partii długo wynik oscylował w granicach remisu (9:9). Od tego momentu lepiej punktować zaczęły gospodynie, które wykorzystywały słabszą postawę zawodniczek trenera Alessandro Chiappiniego i wyszły na prowadzenie 14:10. Wypracowanej przewagi nie oddały do końca seta, którego wygrały 25:20.

Grot Budowlani wciąż z szansami na półfinał

Kolejnego seta łodzianki zaczęły od wysokiego prowadzenia 8:3 i nie zamierzały pozwolić na to, by zwycięstwo wymsknęło im się z rąk. Liderką w zdobywaniu punktów była Ana Cleger, ale nie wolno zapominać m.in. o dobrej postawie Moniki Fedusio, która zdobyła 15 punktów. Gospodynie cały czas kontrolowały sytuację na boisku, a po błędzie Mai Tokarskiej mogły się cieszyć z przekonującego zwycięstwa.

Reklama

Dzięki niedzielnej wygranej łódzkiego zespołu w rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1:1 i o tym kto awansuje do półfinału zadecyduje trzecie spotkanie. 

Reklama

Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:20, 25:16) 
MVP: Ana Cleger

Grot Budowlani: Łazowska, Fedusio, Damaske, Lisiak, Centka, Cleger, Łysiak (l) oraz Górecka, Kędziora, Lewandowska

IŁ Capital Legionovia: Grabka, Erkek, Różański, Tokarska, Gryka, Giselle Sylva, Lemańczyk (l) oraz Dąbrowska, Szczyrba, Stefanik

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Derby województwa dla Pabiksu! Grot Anilana przegrywa po rzutach karnych

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama