Orzeł Łódź ma nowego lidera. Do drużyny dołączył doświadczony Słoweniec Matej Žagar, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zagranicznych żużlowców ostatnich dwóch dekad.
Matej Žagar w ostatnim czasie występował w Autona Unii Tarnów, ale jego kontrakt został rozwiązany przez Komisja Orzekającą Ligi. Sytuację tę wykorzsytał H. Skrzydlewska Orzeł Łódź i zakontraktował doświadczonego Słoweńca w swoich szeregach.
42-letni dwukrotny indywidualny mistrz Europy w przeszłości reprezentował barwy m.in. Falubzazu Zielona Góra, Stali Gorzów, Włókniarza Częstochowa, ROW-u Rybnik, a także wspomnianej Unii Tarnów, gdzie przez kilka lat należał do czołowych postaci zespołu.
W swojej karierze był także zawodnikiem klubów w: Słowenii, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Niemczech, Czechach, a także we Włoszech i na Węgrzech.
Orzeł tym samym upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu, bo wzmocnił drużynę przed fazą play-down, osłabiając tym bezpośredniego rywala w walce o pozostanie w Metalkas 2. Lidze.
CZYTAJ TAKŻE: Rekordowe dotacje w Łodzi. ŁKS dostał więcej niż Widzew, ale…