Reklama
Reklama
Reklama

Już oficjalnie. Nowi dyrektorzy od sportu w Widzewie

Czas 2 min czytania
Już oficjalnie. Nowi dyrektorzy od sportu w Widzewie

Maciej Szymański i Tomasz Wichniarek, nowi dyrektorzy w Widzewie/fot. Marcin Bryja, widzew.com

Tomasz Wichniarek dyrektorem sportowym, a Maciej Szymański dyrektorem ds. rozwoju sportu - takie decyzje zapadły w Widzewie. Pisaliśmy o tym nieoficjalnie w niedzielę.

O tym, że to Wichniarek zostanie już oficjalnie dyrektorem sportowym w klubie mówiło się od dawna. To byłą tajemnica poliszynela. Tak naprawdę zresztą Wichniarek pełnił już tę funkcję, tylko nie miał jej na wizytówce. To on załatwił do Widzewa wiele transferów będąc dyrektorem ds. skautingu.

Reklama

Teraz już oficjalnie będzie budował (razem z innymi członkami pionu sportowego) drużynę na nowy sezon już w PKO Ekstraklasie.

W niedzielę w „Łódzkim Sporcie” pisaliśmy o tym, że z kolei dyrektorem ds. rozwoju sportu zostanie przy al. Piłsudskiego Maciej Szymański, który pełni funkcję dyrektora Akademii Widzewa. I to się we wtorek wieczorem potwierdziło. Obaj panowie zostali oficjalnie przedstawieni przez klub.

Reklama

Bez dwóch zdań – to jest ogromne wyzwanie, bo Widzew jest wielkim klubem. Bycie tutaj dyrektorem sportowym to nie jest łatwa sprawa. Aczkolwiek to coś, co nobilituje i powoduje, że człowiek jest dumny z tego, że może pracować w takim miejscu – powiedział Wichniarek.

 – Najważniejszym zadaniem i moim, i dyrektora sportowego jest spójne działanie w obrębie całego klubu – tak aby zarówno Akademia Widzewa jak i pierwsza drużyna, były częścią jednego projektu, a nie oddzielnymi bytami, które funkcjonują tylko dla siebie – mówi Szymański.

Trzy filary w pracy Widzewa

Reklama

Jak informuje Widzew, ich praca opierać ma się na trzech filarach. Pierwszy dotyczy planu rozwoju zawodników młodzieżowych, wprowadzania ich do pierwszego zespołu oraz piłki zawodowej. „Istotne będzie także stworzenie systemu mentoringu dla wyróżniających się młodszych piłkarzy Akademii” – napisano. „Drugi filar to dalszy rozwój działu analiz w obszarze jakościowym i ilościowym, a także stworzenie programów edukacyjnych dla pracowników pionu sportowego. W rozwoju działań szkoleniowych pomocna będzie także współpraca z ośrodkami naukowymi. Trzeci filar skupi się głównie na rozwoju dalszych struktur pionu sportowego, w tym wprowadzenia nowych grup wiekowych Akademii Widzewa oraz rozwoju infrastruktury koniecznej do efektywnej realizacji procesu szkolenia”.

Do 1 lipca klub ma poinformować, kto w Widzewie obejmie dział skautingu. W środę o godzinie 11 obaj nowi dyrektorzy spotkają się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Reklama

Piłka nożna

Maciej SzymańskiTomasz WichniarekWidzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama