Reklama
Reklama

Karol Czubak nie jest już piłkarzem Widzewa. Już ma nowy klub

Czas < 1 min czytania
Karol Czubak nie jest już piłkarzem Widzewa. Już ma nowy klub

Karol Czubak Fot. Marian Zubrzycki

Widzew nieoczekiwanie rozwiązał kontrakt z Karolem Czubakiem. Były już napastnik łódzkiej drużyny zagra w Arce Gdynia.

Reklama

Umowę rozwiązano za porozumieniem stron. To oznacza, że Czubak odchodzi z Widzewa za darmo. Wygląda na to, że 21-letni napastnik nie pasował do koncepcji trenera Janusza Niedźwiedzia.

Czubak od kilku tygodni leczy kontuzję. Niedawno wrócił do treningów, a jego powrót na boisko spodziewany był za około trzy tygodnie. Wiadomo już, że w koszulce Widzewa już nie zagra. – Biorąc pod uwagę etap budowy zespołu na nowy sezon, jak również obecną sytuację zawodnika, wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie umożliwienie Karolowi dalszego rozwoju w innym klubie – tłumaczy Łukasz Stupka, dyrektor sportowy Widzewa.

Reklama

Czubak trafił do Widzewa w sierpniu 2020 roku z Bytovii. Łódzki klub zapłacił wtedy wysoką prowizję jego menedżerowi (200 tysięcy złotych). W Widzewie 21-latek rozegrał 17 meczów i zdobył w nich dwa gole.

Nowy napastnik w Widzewie?

Tego lata z Widzewa odeszło już 14 piłkarzy. W ich miejsce sprowadzono dziewięciu nowych, ale szanse na kontrakt ma jeszcze Hiszpan Daniel Villanueva i najpewniej nowy środkowy napastnik, którego działacze chcą ściągnąć.

AKTUALIZACJA

Reklama

Jeszcze w piątek wieczorem Arka Gdynia, czyli inny pierwszoligowiec, ogłosiła, że Czubak został jej nowym piłkarzem. Kontrakt ma obowiązywać do czerwca 2024 roku. Jest w niej opcja przedłużenia.

Piłka nożna

Karol CzubakWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama