MUKS Widzew Łódź rośnie w siłę
Z poprzedniego sezonu, zakończonego na czwartym miejscu w rozgrywkach pierwszej ligi w klubie zostały: trener Małgorzata Misiuk, a także najbardziej perspektywiczne zawodniczki: Natalia Chałupka i Marta Stawicka. Jak już informowaliśmy tydzień temu, ich nowymi koleżankami w drużynie będą: Anna Pawłowska, Zuzanna Krupa i Julia Wysocka.
Ale zgodnie z tym, co powiedział nam ostatnio prezes MUKS Widzewa Łódź Tomasz Sadłecki, klub cały czas pozyskuje kolejne zawodniczki, w tym koszykarki zza granicy. - Po zamknięciu polskiej części składu przyjdzie czas na zawodniczki zagraniczne - na ten moment zakładamy obecność trzech - zdradził w rozmowie z Łódzkim Sportem.
Jak powiedział, tak się stało. W międzyczasie kontrakty z klubem podpisały jeszcze: Alicja Żytkowska, niska skrzydłowa, która w poprzednim sezonie wygrała z Nautiqus Akademią Gortata Gdańsk walkę o brązowe medale 1 Ligi Kobiet z... Widzewem. Później przyszła pora na utalentowaną środkową Weronikę Zalewską, związaną wcześniej z VBW Gdynia.
Amerykanki siłą koszykarskiego Widzewa?
Wreszcie przyszła pora na prezentację zagranicznych asów w talii trener Misiuk. Pierwszym z nich okazała się Isis Beh. Amerykańska środkowa mierzy 190 cm i ma spore międzynarodowe doświadczenie. Ostatnio w powodzeniem występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Grecji (AO Amyntas), a teraz przerwę w rozgrywkach ligowych w Europie wykorzystuje, szlifując formę w australijskim klubie Diamond Valley Eagles.
To nie koniec wzmocnień spoza Polski. Klub poinformował w mediach społecznościowych, że w poniedziałek zdradzi kolejne nowe w zespole nazwiska. Na razie wiadomo, że Widzew wzmocnią Amerykanka i Czeszka, które w poprzednim sezonie grały w jednym klubie występującym w rozgrywkach EuroCup.
Jak udało nam się ustalić, 10 zawodniczek to zakładane przed sezonem minimum, ale MUKS Widzew nie wyklucza kolejnego wmocnienia, jeśli nadarzą się sprzyjające okoliczności. W tym miejscu warto przypomnieć, że po poprzednim sezonie wygasły umowy klubu z Fundacją Roberta Dobrzyckiego i firmą Panattoni, więc nadal trwają intensywne prace mające na celu domknięcie budżetu.
- Rozmawiamy obecnie z wieloma firmami w sprawie wsparcia w sezonie ekstraklasowym. Orlen Basket Liga Kobiet przy stosunkowo niskim koszcie daje naprawdę dobrą ekspozycję - i to zarówno wśród kibiców Widzewa, jak i ogólnopolsko - wyjaśnił Sadłecki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.