Coraz ciekawiej w koszykarskim Widzewie

Opublikowano:
Autor:

Coraz ciekawiej w koszykarskim Widzewie - Zdjęcie główne
Autor: Media Widzew Kosz

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KoszykówkaMUKS Widzew Łódź skompletował już niemal cały zespół, który we wrześniu wystartuje w Orlen Basket Lidze Kobiet. Na pokładzie pojawiły się zapowiadane ciekawe wzmocnienia z zagranicy.
reklama

MUKS Widzew Łódź rośnie w siłę

Z poprzedniego sezonu, zakończonego na czwartym miejscu w rozgrywkach pierwszej ligi w klubie zostały: trener Małgorzata Misiuk, a także najbardziej perspektywiczne zawodniczki: Natalia Chałupka i Marta Stawicka. Jak już informowaliśmy tydzień temu, ich nowymi koleżankami w drużynie będą: Anna Pawłowska, Zuzanna Krupa i Julia Wysocka.

Ale zgodnie z tym, co powiedział nam ostatnio prezes MUKS Widzewa Łódź Tomasz Sadłecki, klub cały czas pozyskuje kolejne zawodniczki, w tym koszykarki zza granicy. - Po zamknięciu polskiej części składu przyjdzie czas na zawodniczki zagraniczne - na ten moment zakładamy obecność trzech - zdradził w rozmowie z Łódzkim Sportem.

Jak powiedział, tak się stało. W międzyczasie kontrakty z klubem podpisały jeszcze: Alicja Żytkowska, niska skrzydłowa, która w poprzednim sezonie wygrała z Nautiqus Akademią Gortata Gdańsk walkę o brązowe medale 1 Ligi Kobiet z... Widzewem. Później przyszła pora na utalentowaną środkową Weronikę Zalewską, związaną wcześniej z VBW Gdynia.

reklama

Amerykanki siłą koszykarskiego Widzewa?

Wreszcie przyszła pora na prezentację zagranicznych asów w talii trener Misiuk. Pierwszym z nich okazała się Isis Beh. Amerykańska środkowa mierzy 190 cm i ma spore międzynarodowe doświadczenie. Ostatnio w powodzeniem występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Grecji (AO Amyntas), a teraz przerwę w rozgrywkach ligowych w Europie wykorzystuje, szlifując formę w australijskim klubie Diamond Valley Eagles.

To nie koniec wzmocnień spoza Polski. Klub poinformował w mediach społecznościowych, że w poniedziałek zdradzi kolejne nowe w zespole nazwiska. Na razie wiadomo, że Widzew wzmocnią Amerykanka i Czeszka, które w poprzednim sezonie grały w jednym klubie występującym w rozgrywkach EuroCup.

Jak udało nam się ustalić, 10 zawodniczek to zakładane przed sezonem minimum, ale MUKS Widzew nie wyklucza kolejnego wmocnienia, jeśli nadarzą się sprzyjające okoliczności. W tym miejscu warto przypomnieć, że po poprzednim sezonie wygasły umowy klubu z Fundacją Roberta Dobrzyckiego i firmą Panattoni, więc nadal trwają intensywne prace mające na celu domknięcie budżetu.

reklama

- Rozmawiamy obecnie z wieloma firmami w sprawie wsparcia w sezonie ekstraklasowym. Orlen Basket Liga Kobiet przy stosunkowo niskim koszcie daje naprawdę dobrą ekspozycję - i to zarówno wśród kibiców Widzewa, jak i ogólnopolsko - wyjaśnił Sadłecki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo