Nowe twarze w ŁKS-ie!
ŁKS Coolpack Łódź intensywnie przygotowuje się do sezonu 2026/2027. Klub przedstawił już dwóch nowych zawodników, ale wcześniej poinformował również o rozstaniu z grupą zawodników, którzy nie będą reprezentować biało-czerwono-białych barw w kolejnych rozgrywkach.
Łodzianie potwierdzili pozyskanie dwóch koszykarzy. Do zespołu dołączył mierzący 210 centymetrów środkowy Maciej Bender, który przeniósł się z Tauron GTK Gliwice. Pod koszem ma stworzyć duet z Jakubem Motylewskim i wzmocnić siłę drużyny w walce o zbiórki oraz punkty spod obręczy.
Nowym zawodnikiem ŁKS-u został także Michał Kołodziej. Koszykarz występujący dotychczas w Anwilu Włocławek mierzy 203 centymetry wzrostu i może grać zarówno na pozycji niskiego, jak i silnego skrzydłowego. Jego uniwersalność ma zwiększyć możliwości rotacyjne zespołu.
Mnóstwo odejść i podziękowań
Wcześniej klub przekazał również, że z drużyną pożegna się dziesięciu zawodników. W nowym sezonie barw ŁKS Coolpack Łódź nie będą już reprezentować: Dominik Grudziński, Nataniel Kolasiński, Tymon Szymański, Wiktor Sewioło, Szymon Rękoś, Jędrzej Musiał, Edward Miller, Alex Antypov, Jaquan Carlos oraz Chauncey Collins.
W oficjalnym komunikacie klub podziękował odchodzącym koszykarzom za zaangażowanie, walkę na parkiecie oraz emocje, których dostarczyli kibicom podczas zakończonego sezonu. ŁKS Coolpack zakończył rozgrywki 2025/2026 na drugim miejscu w pierwszej lidze, a do wywalczenia awansu do Orlen Basket Ligi zabrakło niewiele. Teraz w Łodzi trwa przebudowa składu, która ma pomóc w ponownej walce o promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.