Reklama
Reklama
Reklama

Kto z Łódzkiego wystartuje na igrzyskach w Tokio

Czas 2 min czytania
Kto z Łódzkiego wystartuje na igrzyskach w Tokio

Mikołaj Sawicki, Mateusz Bieniek i Duszan Petković PGE Skry Bełchatów Fot. skra.pl

Dziesięciu sportowców z województwa łódzkiego znalazło się w reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Reklama

Za dwa tygodnie rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Tokio. W reprezentacji Polski znalazło się 215 sportowców, z czego dziesięciu z Łódzkiego.

  1. Najliczniej reprezentowani są siatkarze, bo w turnieju plażowym zagrają Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, czyli para SMU-u Łódź.
  2. W siatkówce halowej w kadrze Vitala Heynena znaleźni się dwaj gracze PGE Skry: Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek. Już w pierwszym meczu naprzeciw nich będzie kolega klubowy Milad Ebadipour, zawodnik reprezentacji Iranu
  3. Królowa sportu, czyli lekkoatletyka, będzie reprezentowana przez trójkę biegaczy: Kajetana Duszyńskiego z AZS Łódź, Mateusza Rzeźniczaka oraz Mateusza Borkowskiego z RKS-u Łódź. Dwaj pierwsi startują na dystansie 400 m i w polskiej sztafecie mają nawet szansę na medal. Duszyński wystąpi zapewne w biegu indywidualnym, bo jest w tym sezonie mistrzem Polski. Borkowski to medalista mistrzostw Europy na 800 m.
  4. Na olimpijskich matach zobaczymy dwoje zapaśników: Oksanę Zasinę z ZTA Zgierz oraz świetnego Magomedmurada Gadżijewa z AKS Piotrków. Oboje są kandydatami do medali.
  5. W Tokio będzie też pływał Jakub Kraska z AZS-u Łódź, który uzyskał kwalifikację w wyścigu na 100 m stylem dowolnym, a także w sztafetach.
Mateusz Borkowski i Patryk Dobek

Duszyński i Kraska będą w Japonii razem ze swoimi klubowymi trenerami: Krzysztofem Węglarskim i Maciejem Hampelem. W sztabie siatkarskiej reprezentacji Polski są statystyk Robert Kaźmierczak i fizjoterapeuta Tomasz Pieczko, na co dzień pracujący w PGE Skrze Bełchatów.

Reklama

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Organizatorzy ogłosili, że na zawodach nie będzie kibiców.

Inne sportySiatkówka

Grzegorz ŁomaczlekkoatletykaMateusz BieniekMateusz Borkowski

Dodaj komentarz

Reklama