Reklama
Reklama
Reklama

Legenda odejdzie z ŁKS-u

Czas < 1 min czytania
Legenda odejdzie z ŁKS-u

LODZ. 17.02.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - UNI OPOLE. N/Z KRYSTYNA STRASZ FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Z ŁKS-em Commercecon żegna się klubowa legenda.

Serca kibiców pękły. Po wypełnieniu konktratku, czyli 31 maja z ŁKS-u Commercecon odejdzie Krystyna Strasz. Obok Marty Wójcik i Izabeli Kowalińskiej to najważniejsza siatkarka odbudowywanej przez Huberta Hoffmana sekcji. W swojej karierze Strasz zagrała tylko w dwóch klubach. Jako młoda zawodniczka występowała w MKS-ie Dąbrowa Górnicza, a od 2016 reprezentowała ŁKS Commercecon. Żywiołowa libero nie raz podkreślała, że al. Unii to jej drugi dom. Tu zdobyła aż pięć medali. Kochali ją kibicie i koleżanki z zespołu.

Reklama

Strasz: „W sercu przeplatanka”

Z pełną odpowiedzialnością można napisać, że „Krysia”, bo tak o sobie mówi była ikoną łódzkiego klubu. Słowa „w sercu przeplatanka” były dla niej czymś więcej niż pustym frazesem. – Kocham ten klub i jego kibiców, czuję się częścią ełkaesiackiej rodziny – mówiła Strasz. Nic dziwnego, że chociaż kontrakt libero trwa do 31 maja, a urodziny ma 24 lipca, kibice na fecie, na której świętowano brązowy medal podarowali jej ogromną, pluszową wiewiórkę.

To właśnie Strasz była kluczową zawodniczką „Złotych Wiewiór”, drużyny, która sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski. Z al. Unii rozstaje się niekwestionowana legenda łódzkiej siatkówki, chociaż głównie przez założenia taktyczne w poprzednim sezonie nie grała wiele. Najprawdopodobniej przeniesie się do Radomki Radom.

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama