Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon coraz bliżej finału Tauron Ligi

Czas < 1 min czytania
ŁKS Commercecon coraz bliżej finału Tauron Ligi

ŁKS Commercecon Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

Po pasjonującym meczu siatkarki ŁKS Commercecon wykonały kolejny krok do mistrzostwa Polski, pokonując na wyjeździe Developres Rzeszów.

Reklama

Faworytem spotkania był Developres, pierwszy w tabeli po fazie zasadniczej. Ale łodzianki potrafią z nim grać. Błyszczała atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król. Dobrze działało przyjęcie, a zawodniczki ŁKS zachowywały zimną krew w wyrównanych końcówkach.

Kiedy w trzecim secie drużyna zaczęła grać słabiej, na boisko weszła Ann Kalandadze i odmieniła obraz gry. Jej ataki i kwiki pozwoliły wygrać mecz. Ważnym punktem była Britt Bongaerts, która nękała siatkarki z Rzeszowa zagrywką. Tak pewnej wygranej z równorzędnym przeciwnikiem nie udałoby się osiągnąć bez świetnie dysponowanych środkowych – Klaudii Alagierskiej i Nadii Ninković.

Reklama

ŁKS zagrał mądrzej, był aktywniejszy, nie kalkulował i to mu się opłaciło. Łodzianki zagrały jeden z najlepszych meczów w tym sezonie i jeżeli forma przyszła właśnie na półfinały playoffów to kibice mogą patrzeć na przyszłość z optymizmem.

Następny mecz półfinałowy ŁKS zagra 2 kwietnia w swojej hali. W tym roku gra się do dwóch zwycięstw, więc możliwe jest, że jeszcze przed Wielkanocą łódzkie siatkarki zameldują się w finale mistrzostw Polski.

Developres Sky Rzeszów – ŁKS Comercecon 0:3 (25:27, 23:25, 23:25)

Reklama

ŁKS Commercecon: Bongaerts , Lazović , Alagierska , Zaroślińska-Król , Wójcik, Pacak, Saad (libero) oraz Strasz (libero), Ninković, Klandadze

Piłka nożna

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama