Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon. „Musiałyśmy się mocno napracować”

Czas 2 min czytania
ŁKS Commercecon. „Musiałyśmy się mocno napracować”

LODZ. 04.04.2022 SIATKOWKA KOBIET. LKS COMMERCECON LODZ - E.LECLERC MOYA RADOMKA RADOM N/Z MARTYNA GRAJBER, KAMILA WITKOWSKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Chociaż siatkarki ŁKS-u Commercecon wygrały z Radomką 3:0, uważają, że mecz nie należał do łatwych.

Reklama

ŁKS Commercecon wygrał z Radomką Radom 3:0. –  Wynik może na to wskazywać, natomiast nie do końca czułyśmy, że na boisku jest to łatwy mecz. To jest faza play-off, więc dodatkowe emocje. Każdy punkt, każdy set jest ważny, więc jest kumulacja odpowiedzialności, trochę presji i ważenia wyniku. Fajnie, że udało się zamknąć to spotkanie w trzech setach. Wynik może wskazuje, że było łatwo, ale proszę mi wierzyć, musiałyśmy się mocno napracować, żeby wygrać to 3:0 i by to wyglądało na łatwe – powiedziała po spotkaniu Martyna Grajber, przyjmująca ŁKS-u Commercecon, która rozegrała bardzo dobre spotkanie.

Była kapitan Chemika Police zdobyła dziewięć punktów, miała dwa asy serwisowe i na siedem przyjęć zagrywki popełniła tylko jeden błąd. – Mocno nakręcamy się na tę fazę play-off. Chcemy trochę odciąć się od fazy zasadniczej i zacząć jakby na nowo. Wiemy, jak ciężką mamy drogę, żeby dojść na sam szczyt. Teraz już będą tylko trudne mecze. Myślę, że po tych dwóch rundach zasadniczych jesteśmy przygotowane na ciężkie granie i mam nadzieję, że z każdym meczem będzie to wyglądało coraz lepiej –zakończyła Grajber.

Reklama

Zagrywka i blok kluczem do sukcesu ŁKS-u Commercecon

–  Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwy mecz. W Radomce jest dużo doświadczonych dziewczyn, które walczyły o medale i niejednokrotnie grały w play-off. Wiemy, że nie poddadzą się i nie oddadzą nam meczu bez walki – powiedział Michał Cichy, trener ŁKS-u.

Według niego, zespół zagrał nieźle, ale są jeszcze niewykorzystane pokłady potencjału – Dużo pracowaliśmy i analizowaliśmy naszą grę, by ją poprawić. Wydaje mi się, że możemy wycisnąć jeszcze 10 – 20 proc. więcejpowiedział szkoleniowiec zwycięskiego zespołu. –  Wynik pokazuje, że kontrolowaliśmy to spotkanie, natomiast były takie momenty, w których Radomka nas dochodziła. Wtedy fajnie funkcjonowało to, co sobie założyliśmy – blok i zagrywka. Pozwalało nam to odskakiwać w newralgicznych momentach. Natomiast nie nazwałbym tego łatwym meczem – Cichy ma rację, bo jego zespół na 73 zagrywki popełnił tylko siedem błędów i zaliczył pięć asów. Blokiem, łodzianki zdobyły aż 14 punktów.

Rewanż ŁKS-u Commercecon z Radomką Radom odbędzie się w niedzielę o 17:30.

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama