Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon na ligowym podium

Czas < 1 min czytania
ŁKS Commercecon na ligowym podium

Ważne zwycięstwo ŁKS-u Commercecon. Trzecie miejsce jest na wyciągnięcie ręki.

Reklama

ŁKS Commercecon wygrał z Legionovią 3:1. Łodzianki zagrają jeszcze z Bielskiem, ale wystarczy, że zdobędą punkt i zakończą sezon na trzecim miejscu.

Pierwszy set lepiej zaczęły przyjezdne. Prowadziły już 8:3 i wszystko wskazywało na to, że powtórzy się scenariusz z derbów Łodzi, kiedy to ełkaesianki przegrały wszystkie trzy partie. Na szczęście, świetnie spisywała się Valentina Diouf i Joanna Pacak. Kontakt z Legionovią, łodzianki złapały przy wyniku 10:10. Od tego momentu ofensywa brązowych medalistek Tauron Ligi spisywała się na tyle dobrze, że miały pięć piłek setowych. Chociaż legionowianki dzielnie się broniły, Diouf udało się skończyć atak ze skrzydła i ŁKS wygrał 25:23.

Reklama

W drugiej partii łodzianki grały świetnie… do pewnego momentu. ŁKS prowadził 23:17 i nie dość, że pozwolił przyjezdnym wyrównać to jeszcze przegrał na przewagi. Na szczęście w trzecim secie, zgromadzeni w hali imienia Józefa Ziuny Żylińskiego kibice znowu mogli oklaskiwać grę swoich ulubienic. Łodzianki świetnie serwowały piłki, Veronica Jones-Perry przeprowadzała zabójcze kontry i ŁKS wygrał do 16. Amerykanka błysnęła w tym spotkaniu, bo zdobyła 17. punktów i miała 54 proc. skuteczności w ataku.

W ostatnim secie Legionovia z całych sił starała się doprowadzić do tie-breaka, ale na rozpędzony ŁKS to nie wystarczyło. Chociaż podopieczne Michała Cichego musiały odrabiać nawet czteropunktowe zaległości, w końcówce seta zagrały jak na zespół o tak ogromnym potencjale kadrowym przystało i wygrały 25:22.

Reklama

Reklama

ŁKS Commercecon Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:1 (25:23, 24:26, 25:16, 25:22)

ŁKS Commercecon: Ratzke, Jones-Perry, Pacak, Diouf, Grajber, Alagierska, Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski.

IŁ Capital Legionovia: Grabka, Różański, Stefanik, Silva Franco, Erkek, Gryka, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szymańska, Dąbrowska.

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama