Reklama
Reklama

Łodzianin w kadrze na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

Czas < 1 min czytania
Łodzianin w kadrze na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

Piłka ręczna / fot. Pixabay

Wychowanek Anilany Łódź, Piotr Jędraszczyk, znalazł się na liście 18 zawodników powołanych na rozpoczynające się w piątek 14 stycznia EURO, którego gospodarzami będą Węgry i Słowacja.

Reklama

„Świeżak” zostaje!

Urodziny w 2001 roku Piotr Jędraszczyk jest najmłodszym zawodnikiem w kadrze, a w biało-czerwonych barwach debiutował  ledwie 2 tygodnie temu (WIĘCEJ). Pokazał się jednak z na tyle dobrej strony, że już w najbliższych dniach będzie miał szansę zadebiutować na seniorskich mistrzostwach Europy.

Reklama

Utalentowany i już utytułowany

Jędraszczyk sportowe szlify zbierał w Anilanie Łódź. W barwach tego klubu zdobył aż trzy złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski – jako młodzik, junior młodszy i junior. Na tym ostatnim poziomie wcześniej sięgnął jeszcze po brąz z… rok młodszą drużyną niż kategoria, w której wówczas startowała. Teraz 21-latek występuje w Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski, w PGNiG Superlidze.

Reklama

Rodzinna tradycja

Reklama

Ojcem Piotra jest Adam Jędraszczyk, w przeszłości również zawodnik, a obecnie trener seniorskiej drużyny Grot Anilany Łódź występującej w pierwszej lidze regionalnej piłki ręcznej. Co ciekawe, Jędraszczyk senior wcześniej prowadził zespoły młodzieżowe, w których z sukcesami występował syn. Dorośli szczypiorniści pod jego wodzą zajmują aktualnie pierwsze miejsce w tabeli i powinni liczyć się w walce o awans do pierwszej ligi centralnej, czyli bezpośredniego zaplecza krajowej elity.

Inne sporty

Grot Anilana Łódźpiłka ręcznaPiotr JędraszczykPiotrkowianin Piotrków Trybunalski

Dodaj komentarz

Reklama