Reklama
Reklama

Łódzki akcent w wielkim zwycięstwie Developresu Rzeszów. Tak spełnia się marzenia

Czas 2 min czytania
Łódzki akcent w wielkim zwycięstwie Developresu Rzeszów. Tak spełnia się marzenia

Urodzinowy prezent dla Bartłomieja Dąbrowskiego z dedykacją od Giovanniego Guidettiego (fot. Agnieszka Rutkowska)

Siatkarki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów pokonały kilka dni temu naszpikowany gwiazdami VakifBank Stambuł w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzyń. Z tym ogromnym sukcesem wiąże się także piękna łódzka historia, która dotyczy Bartłomieja Dąbrowskiego, obecnie drugiego trenera rzeszowskiej ekipy.

Reklama

Wyjątkowy prezent dla trenera Bartłomieja Dąbrowskiego

Kilka lat temu, kiedy siatkarki Budowlanych wylosowały w grupie Ligi Mistrzyń VakifBank Stambuł, Bartłomiej Dąbrowski dopiero rozpoczynał swoją trenerską przygodę z wielką siatkówką, pełniąc rolę trenera juniorskiego zespołu Budowlanych Łódź. W tamtym czasie mógł jedynie marzyć o rywalizacji z legendarnym trenerem Giovannim Guidettim.

CZYTAJ TAKŻE >>> Zaczęło się od derbów Łodzi…

Reklama

Korzystając z okazji, Agnieszka Rutkowska, specjalistka do spraw social mediów i komunikacji w Grot Budowlanych Łódź, przyjaciółka Bartłomieja Dąbrowskiego, postanowiła sprawić mu wyjątkowy prezent. Kupiła więc podkładkę, której używają trenerzy i poprosiła Giovanniego Guidettiego o to, by napisał na niej kilka słów.

„Dla Bartka, młodego, ale bardzo dobrego trenera. Do zobaczenia w hali,
gdy zagramy przeciwko sobie. Ale to ja wygram :-)” – napisał Giovanni Guidetti

– Ten wyjątkowy prezent dałam Bartkowi właściwie na początku jego trenerskiej drogi. Prowadził wówczas juniorski zespół Budowlanych Łódź. Giovanni Guidetti to legenda, a dla młodych trenerów, z pewnością, wielki autorytet. Wiedziałam, że dedykacja od Guidettiego będzie dla niego świetną niespodzianką i z pewnością zmotywuje go do dalszej pracy. Choć jest to człowiek, który takiej motywacji nie wymaga, wie czego chce, dąży do spełniania swoich marzeń – wspomina Agnieszka Rutkowska.

Reklama

„To ja z nim wygram”. I wygrał!

Trener Guidetti w specjalnej dedykacji napisanej na okładce wyraził nadzieję, że kiedyś spotkają się wraz z Bartłomiejem Dąbrowskim w hali, ale w tym starciu to on wygra.

Reklama

Gdy wręczałam prezent Bartkowi, był bardzo wzruszony i już wtedy powiedział: „to ja z nim wygram!” – wspomina Agnieszka. – Czy sądziłam, ze dojdzie do takiego wydarzenia? Tak, wiedziałam, że kiedyś będzie pojedynek trenerski Dąbrowski vs Guidetti. Ale nie spodziewałam się, że nastąpi to tak szybko – dodaje.

Po kilku latach Bartłomiej Dąbrowski, chociaż w roli drugiego trenera, to jednak miał okazję zmierzyć się z tureckim gigantem prowadzonym przez legendarnego Włocha. I to Dąbrowski wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, a prowadzony przez niego i Stephane’a Antigę Developres sprawił sensację pokonując u siebie utytułowany VakifBank Stambuł 3:2.

CZYTAJ TAKŻE >>> Zgoda w Grot Budowlanych. Klub Kibica wraca na trybuny

Reklama

Sam Dąbrowski udostępnił zdjęcie podkładki na swoim profilu na Facebooku.

„Chyba to było 6 lub 7 lat temu. Wspaniały prezent urodzinowy !!! Dzięki Agnieszka za przypomnienie!!!” – napisał.

Warto podkreślić, że to nie jedyny łódzki akcent w wielkim zwycięstwie Developresu. Barwy rzeszowskiego zespołu reprezentują obecnie siatkarki, które w przeszłości występowały w Budowlanych i ŁKS-ie Commececon. To Gabriela Polańska i Ann Kalandadze.

Reklama

Siatkówka

Bartłomiej DąbrowskiGrot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama