Reklama
Reklama
Reklama

Luka Uskoković piłkarzem Widzewa

Czas < 1 min czytania
Luka Uskoković piłkarzem Widzewa

Luka Uskoković, Widzew/widzew.com

Nowym piłkarzem Widzewa został obrońca z Czarnogóry Luka Uskoković.

Reklama

To 25-letni środkowy obrońca, którego dotychczasowa kariera była związana głównie z klubami ze Słowenii. Najpierw jako junior grał w zespole U-19 klubu NK Maribor, skąd został wypożyczony do drugoligowej słoweńskiej drużyny Zarica Kranj.

Latem 2016 r. Uskoković powrócił do Mariboru, gdzie najpierw grał w drużynie rezerw, a następnie w pierwszym zespole jednego z najbardziej utytułowanych klubów Słowenii. W barwach Mariboru wystąpił w 25 meczach i strzelił jednego gola. W ostatnim sezonie zagrał 15 razy i zanotował 6 żółtych kartek. Jako zawodnik pierwszej drużyny NK Maribor wywalczył z kolegami z zespołu mistrzostwo Słowenii w sezonach 2016/2017 i 2018/2019.

Reklama

Luka Uskoković w Widzewie

Luka Uskoković ma na koncie cztery występy w młodzieżowej reprezentacji Czarnogóry w latach 2016-2018. Dwa z tych meczów zaliczył w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21 i strzelił w nich jednego gola. Czarnogórzec to przede wszystkim środkowy obrońca, ale grywał też na lewej stronie defensywy. Ma 193 cm wzrostu.

Wraz z końcem czerwca Luka Uskoković odszedł z Mariboru i został wolnym zawodnikiem. Przez najbliższe dwa lata będzie reprezentował barwy Widzewa.

To czwarty środkowy obrońca w kadrze łodzian. Oprócz Czarnogórca to także Michał Grudniewski, Krystian Nowak i Daniel Tanżyna

Reklama

Piłka nożna

Dodaj komentarz

Reklama