Reklama
Reklama

M. Chudzik: „Chcieliśmy stanąć na podium”

Czas 2 min czytania
M. Chudzik: „Chcieliśmy stanąć na podium”

Miniony sezon nie był udany dla Grota Budowlanych Łódź. Marcin Chudzik nie ukrywa, że liczył na więcej niż 5. miejsce w końcowej klasyfikacji, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że nie można za taki stan rzeczy obwiniać trenera i zawodniczek.

Reklama

Zdaniem prezesa Chudzika sezon 2019/2020 nie został dokończony, bowiem faza play-off mogła przynieść inne rozstrzygnięcia niż sezon zasadniczy.

– Oczywiście, że nie jestem zadowolony z tego wyniku. Chcieliśmy stanąć na podium. Dla mnie ten sezon jest niedokończony. Byliśmy w trakcie rozgrywek, wszystko przerwała pandemia. Nikt nie miał na to wpływu. Zdrowie jest wartością najcenniejszą, ale myślę, że taka sportowa złość, niedosyt pozostają – powiedział w rozmowie z Agnieszką Rutkowską Marcin Chudzik. –  Tuż przed zawieszeniem rozgrywek rozegraliśmy sparing z ŁKS Commercecon Łódź, który zakończył się naszym zwycięstwem 4:1. Całe przygotowania były prowadzone tak by w fazie play-off zespół miał najwyższą formę. Koronawiurs zakończył sezon i nasze marzenia.

Reklama

Wiemy już, że Tauron Liga wystartuje w weekend 18-20 września 2020. Kiedy zatem ekipa Grota Budowlanych rozpocznie przygotowania do nowego sezonu i jak będą one wyglądały?

– W związku z tym, że liga wystartuje we wrześniu, treningi planujemy rozpocząć w połowie lipcu. Będą to normalne treningi, na hali – skomentował Chudzik.

I dodał: – Zamierzamy brać udział w rozgrywkach plażowych, czteroosobowych organizowanych przez PLS oraz rozegrać serię sparingów na przełomie lipca i sierpnia.

Reklama

Przy okazji Marcin Chudzik uspokoił wszystkich fanów Budowlanych, którzy są nieco zaniepokojeni brakiem informacji na temat kompletowania kadry na najbliższy sezon.

– Wszystkie kontrakty obowiązują do końca maja, dlatego nie mówiliśmy wcześniej o tym kto zostaje, kto odchodzi. W dobie koronawiursa skupiliśmy się w pierwszej kolejności na rozmowach ze sponsorami, chcieliśmy wiedzieć, jak będzie kształtował się nasz budżet, a zarazem nasza przyszłość. Z tego miejsca serdecznie chciałbym podziękować sponsorom i partnerom, którzy pomimo trudnej sytuacji wynikającej z pandemii zdecydowali się dalej nas wspierać. To ogromna wartość, że nawet w najtrudniejszym momencie możemy na was liczyć i wszyscy z nami zostajecie. Dziękujemy! Obecnie jesteśmy na etapie dogrywania kontraktów. Myślę, że już niebawem będziemy komunikować kibicom za pośrednictwem naszej strony, które zawodniczki zostają, a które odchodzą.

Jaki zatem będzie nasz zespół Grota Budowlanych?

Reklama

– Nowy zespół Grot Budowlanych będzie niewątpliwie znacznie odmłodzony, ale to w dalszym ciągu skład, który będzie liczył się w walce o najwyższą stawkę. Chcemy wrócić do najlepszej czwórki i walczyć o najwyższe cele – zakończył Marcin Chudzik.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama