Reklama
Reklama

Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa

Czas < 1 min czytania
Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa

Mateusz Dróżdż/twitter.com

Zgodnie z zapowiedziami Mateusz Dróżdż został nowym prezesem Widzewa.

Reklama

W ubiegłym tygodniu oficjalnie właścicielem klubu został Tomasz Stamirowski. Teraz kompletuje zespół, który będzie kierował klubem. Jego prezesem został Mateusz Dróżdż. Funkcję obejmie we wtorek 22 czerwca.

Dróżdż z wykształcenia jest prawnikiem. W minionym sezonie był przewodniczącym rady nadzorczej Górnika Polkowice, a wcześniej prezesem Zagłębia Lubin.

Reklama

Jak przedstawia go Widzew: „Dróżdż przez wiele lat pracował jako nauczyciel akademicki, m.in. w Katedrze Prawa Gospodarczego Uczelni Łazarskiego. Jest wykładowcą programu International Legal Studies w Salzburgu oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania infrastrukturą sportową, a także studiów anglojęzycznych afiliowanych przez Coventry University. Zasiadał w radach nadzorczych spółek Cuprum-Med sp. z o.o., Zagłębie Lubin SA oraz Ekstraklasa SA. Współpracował z wieloma prestiżowymi kancelariami prawnymi, m.in. z amerykańską kancelarią McDonald Hopkins w Cleveland. Jest członkiem Komisji Sportu Międzynarodowego przy Staffordshire University and Thompson Rivers University i członkiem komisji sejmowej ds. zmian ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Jest twórcą jednego z projektów zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i autorem licznych artykułów branżowych publikowanych w polskich i międzynarodowych czasopismach. Pełni funkcję arbitra Piłkarskiego Sądu Polubownego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Został odznaczony Gwiazdą Pamięci „Polska Niepodległa 1918” za działalność na rzecz Powstańców Warszawskich” – napisano.

W środę w południe Dróżdż ma się spotkać z dziennikarzami.

Reklama

Piłka nożna

Mateusz DróżdżWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama