Michael Ameyaw odchodzi z Widzewa

LODZ. 28.03.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. WIDZEW LODZ - GKS JASTRZEBIE N/Z SZYMON ZALEWSKI, MICHAEL AMEYAW FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Reklama
Czas < 1 min czytania

Michael Ameyaw związał się umową z Piastem Gliwice.

Odejście 20-latka było właściwie pewne. Od stycznia piłkarz mógł rozmawiać i związać się z nowym klubem, bo jego kontrakt z Widzewem kończy się 30 czerwca. Działacze łódzkiego nie namówili go do pozostania, nie byli w stanie spełnić jego finansowych żądań. – Gdy podpisywaliśmy z Michaelem kontrakt, to z założeniem, że musi grać jak najwyżej w Polsce, czyli w ekstraklasie. W jego wieku gra w pierwszej lidze po prostu nie ma już sensu – mówi niedawno „Łódzkiemu sportowi” Mariusz Piekarski, od niedawna nowy menedżer piłkarza (tutaj).

Kilka dni temu Ameyaw był na rozmowach w Piaście Gliwice. W czwartek ogłoszono, że się dogadał i podpisał kontrakt, który ma obowiązywać trzy lata.

Reklama

Widzew nie zarobi na tym transferze, dostanie jedynie tzw. ekwiwalent za wyszkolenie, czyli około 50 tys. zł. Umowa z Piastem zacznie obowiązywać od 1 lipca. Widzew nie poinformował, czy trener Marcin Broniszewski będzie go wystawiał w ostatnich meczach sezonu Fortuna 1 ligi.

Ameyaw trafił do Widzewa w czerwcu 2018 r. Przez ten czas rozegrał w nim 61 meczów: 34 w drugiej i 25 w pierwszej lidze. Strzelił w nich dwa gole. W międzyczasie spędził pół roku na wypożyczeniu w Bytovii.

Reklama

Piłka nożna

Michael AmeyawWidzew Łódź

Dodaj komentarz