Mistrzynie Polski nie zawiodły. ŁKS wygrał z Chimikiem Jużne

Reklama

Czas < 1 min czytania

Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały przed własną publicznością z Chimikiem Jużne 3:1 w meczu 4. kolejki grupy C Ligi Mistrzyń.

Reklama

Ukraiński zespół w dwóch pierwszych partiach był tylko tłem dla ŁKS. Łodzianki oba sety wygrały pewnie, do 15 i 19. W trzeciej odsłonie Chimik szybko odskoczył, prowadził już 7:1. Łodzianki doprowadziły nawet do remisu, po 13, ale ostatecznie mistrzynie Ukrainy okazały się lepsze.

Ostatni set to kilkupunktowa przewaga ŁKS. Bardzo dobrze spisywała się, wybrana zawodniczką spotkania, Monika Bociek. Łodzianki nie zmarnowały szansy i wygrały za trzy punkty, co daje im szansę na awans do fazy pucharowej.

To trzecie zwycięstwo łodzianek w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Łodzianki po 3:2 wygrały z niemieckim Alianz MTV Stuttgart i na wyjeździe z Chimikiem. W pięciu setach przegrały natomiast z Igor Gorgonzola Novara. Łodzianki 5 lutego zmierzą się na wyjeździe z MTV Stuttgart.

ŁKS Commercecon Chimik Jużne 3:1 (25:15, 25:19, 23:25, 25:22)

Reklama

ŁKS: Eva Mori, Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Katarina Lazovic, Ewa Kwiatkowska, Aleksandra Wójcik, Krystyna Strasz (libero) Daria Szczyrba, Valeria Caracuta, Joanna Pacak, Natalia Skrzypkowska, Anna Korabiec (libero).

Fot. ŁKS Commercecon

Siatkówka

ŁKS Łódź

Reklama

Dodaj komentarz