Reklama
Reklama
Reklama

Młodość i fantazja dalej obecne na rozegraniu Grot Budowlanych Łódź

Czas < 1 min czytania
Młodość i fantazja dalej obecne na rozegraniu Grot Budowlanych Łódź

Maciej Biernat i Martyna Łazowska (fot. Marian Zubrzycki)

Grot Budowlani Łódź cały czas kompletują kadrę na nowy sezon. Po Lisiak, Fedusio i Łysiak przyszedł czas na kolejną zawodniczkę, która postanowiła przedłużyć swój pobyt w Łodzi.

Martyna Łazowska pragnie dalej rozwijać się w Grot Budowlanych Łódź

Grot Budowlani Łódź zdążyli już ogłosić pozostanie na kolejny sezon kapitan zespołu – Małgorzaty Lisiak, przyjmującej – Moniki Fedusio i libero – Justyny Łysiak. Tuż przed weekendem czwarty zespół minionego sezonu w TAURONLidze oznajmił, że w kolejnym sezonie obecna w składzie będzie również Martyna Łazowska

Łazowska 10 kwietnia skończyła dopiero 20 lat, a zakończony w maju sezon 2021/2022 był dla niej pierwszym na szczeblu TAURONLigi. Nie przeszkodziło to jednak siatkarce rozwinąć skrzydła i oprócz cennego doświadczenia zdobyć także jedną statuetkę najlepszej zawodniczki spotkania. 

Choć czasem młoda Łazowska popełnia błędy, to jej pole do rozwoju może robić wrażenie. Widzieli to nie tylko łódzcy kibice, ale także trener Stefano Lavarini, który powołał Martynę Łazowską do szerokiej kadry reprezentacji Polski seniorek. Ta jednak grała na razie dla młodzieżowej reprezentacji kraju, której pomogła zakwalifikować się na mistrzostwa Europy. 

Reklama

Grot Budowlanym Łódź zależało na pozostanie Łazowskiej na kolejny sezon i jak widać tego samego oczekiwała sama zainteresowana, bowiem 20-latka przedłużyła swój kontrakt i kampanię 2022/2023 również spędzi w niebiesko-biało-czerwonych barwach:

– Bardzo się cieszę, że mogę kolejny sezon występować w barwach Grot Budowlanych. W poprzednim sezonie rozwinęłam się tutaj we wszystkich aspektach. Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy niż poprzedni – powiedziała Martyna Łazowska dla klubowego portalu.

Na wiek i ogromne możliwości do rozwoju siatkarskich umiejętności zwrócił uwagę także prezes Grot Budowlanych:

-Martyna to młoda i perspektywiczna zawodniczka. Ma za sobą udany debiut w TAURON Lidze. Występowała już także w seniorskiej reprezentacji Polski, a po zakończeniu rozgrywek, z kadrą U21 wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy. Przedłużenie kontraktu jest z pewnością dobrym prognostykiem dla łódzkiej zawodniczki i naszego zespołu – skomentował Marcin Chudzik. 

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźsiatkówkaTAURONLiga

Dodaj komentarz

Reklama