Reklama
Reklama

Najlepszy sportowiec w Łódzkiem? Zwycięzca może być tylko jeden!

Czas 2 min czytania
Najlepszy sportowiec w Łódzkiem? Zwycięzca może być tylko jeden!

Kajetan Duszyński finiszuje na pierwszym miejscu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio Fot. PZLA

2021 rok miał w łódzkim sporcie jednego bohatera: Kajetana Duszyńskiego. Zawodnik AZS-u Łódź został pierwszym w historii województwa łódzkiego złotym medalistą letnich igrzysk olimpijskich.

Reklama

Od wielu lat redakcja „Dziennika Łódzkiego” organizuje plebiscyt na najlepszych sportowców województwa. W tym roku redakcja „Łódzkiego Sportu” też zgłasza swoją dziesiątkę. Ot ona:

  • 1. Kajetan Duszyński – lekkoatleta AZS-u Łódź jest pierwszy sportowcem z Łódzkiego, który zdobył złoty medal letnich igrzysk olimpijskich. Duszyński pobiegł na ostatniej zmianie sztafety mieszanej 4×400 m, prowadząc ją do olimpijskiego złota.
  • 2. Magomedmurad Gadżijew – zapaśnik AKS-u Piotrków zapisał się w annałach polskiego sportu, bo jako pierwszy został mistrzem świata w stylu wolnym.
  • 3. Mateusz Rzeźniczak – lekkoatleta AZS-u Łódź jest wicemistrzem Polski w biegu na 400 m. Biegł w sztafecie 4×400 m, która na igrzyskach w Tokio zajęła piątą pozycję.
  • 4. Mateusz Borkowski – lekkoatleta RKS-u Łódź został halowym wicemistrzem Europy w biegu na 800 m. Znalazł się w składzie reprezentacji Polski na igrzyska w Tokio, jednak nie udało mu się awansować do finału.
  • 5. Mateusz Bieniek – siatkarz PGE Skry Bełchatów zdobył w 2021 roku z reprezentacją Polski dwa medale: srebrny Ligi Narodów i brązowy mistrzostw Europy. Jest obecnie najlepszym polski środkowym.
  • 6. Karolina Bosiek – łyżwiarka Pilicy Tomaszów była w czołówce mistrzostw świata na dystansach. W biegu masowym zajęła szóste miejsce i siódme na 1000 m, zaś w starcie drużynowym była piąta. Zakwalifikowała się do reprezentacji Polski na przyszłoroczne zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie.
  • 7. Jakub Majchrzak – siatkarz SMS-u Spała został mistrzem świata do lat 19. W Iranie reprezentacja Polski w kapitalnym stylu sięgnęła po złoty medal, a wychowanek Wifamy Łódź został wybrany na najlepszego środkowego imprezy. Mimo że był najmłodszy w drużynie – w maju 2022 roku skończy 18 lat.
  • 8. Magdalena Łuczak – 20-latka pokazała, że w Łodzi też może wychować się świetna narciarka. W lutym zajęła 19. miejsce w mistrzostwach świata w slalomie gigancie, wcześniej została mistrzynią Polski w tej konkurencji. W grudniu w Courchevel była 20. w gigancie, zdobywając pierwsze punkty Pucharu Świata.
  • 9. Adriana Achcińska – piłkarka UKS SMS Łódź. W sezonie 2020/2021 strzeliła osiem bramek i zaliczyła dziesięć asyst w ekstraklasie. Przyczyniła się do zdobycia wicemistrzostwa Polski i awansu do finału Pucharu Polski. Zadebiutowała w reprezentacji Polski, której w kolejnych miesiącach była mocnym punktem. Latem przeszła do FC Koeln.
  • 10. Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon) i Zuzanna Górecka (Grot Budowlani) – podstawowe zawodniczki reprezentacji Polski siatkarek, która zajęła piąte miejsce w mistrzostwach Europy. Są liderkami swoich drużyn, należących do czołówki Tauron Ligi.

 

Reklama

Inne sportyPublicystykaSiatkówka

AZS ŁódźKajetan DuszyńskiŁKS Commercecon ŁódźMagomedmurad GadżijewMateusz BorkowskiPGE Skra BełchatówRKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama