Reklama
Reklama
Reklama

Nowy sponsor Orła Łódź: „To mój sentymentalny powrót”

Czas 2 min czytania
Nowy sponsor Orła Łódź: „To mój sentymentalny powrót”

Marcin Będkowski i Witold Skrzydlewski (fot. KŻ Orzeł Łódź)

Nowym sponsorem Orła Łódź została firma Sawo Gruz. Jak się okazuje, dla prezesa firmy Sawo Gruz to powrót po latach na obiekt przy ul. 6 Sierpnia.

Reklama

Sawo Gruz sponsorem Orła Łódź

KŻ Orzeł Łódź zaprezentował nowego sponsora, którym została firma Sawo Gruz. Umowa sponsorska została podpisana na sezon 2022, ale obie strony podkreśliły, że celem jest długofalowa współpraca.

– Bardzo się cieszymy, że dołączyliśmy do rodziny KŻ Orzeł Łódź. Udało nam się sfinalizować umowę sponsorską na rok 2022. To była bardzo krótka, męska rozmowa. Szybko doszliśmy do porozumienia. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z klubem w 2022 roku. Naszym głównym celem będzie wsparcie młodzieży, jak i pomoc w tym, aby klub wywalczył upragniony awans do Ekstraligi – powiedział Marcin Będkowski, prezes Sawo Gruz.

Reklama

Co ciekawe, obecny prezes Sawo Gruz w przeszłości przez wiele lat grał w piłkę w barwach Orła Łódź. Jego zamiłowanie do stadionu przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi oraz do piłki nożnej można zauważyć w działaniach sponsoringowych podejmowanych przez firmę.

-Przede wszystkim to mój sentymentalny powrót na stadion Orła. Sam grałem w piłkę nożną w klubie Orzeł Łódź, spędziłem tutaj prawie 15 lat jako piłkarz, więc bardzo miło było mi wrócić na piękny i nowoczesny stadion powiedział Będkowski w rozmowie z Łódzkim Sportem.

CZYTAJ TAKŻE >>> Bilety na mecz Orzeł – ROW w sprzedaży

Sawo Gruz stawia na wsparcie dzieci i młodzieży w Łodzi

Marcin Będkowski zdradził, że znaczna część wsparcia dla Orła Łódź zostanie przeznaczona na pomoc juniorom, którzy w tym sezonie mają stanowić bardzo ważny element zespołu trenera Adama Skórnickiego.

– Nasza umowa dotyczy generalnie całego klubu, ale rozmawialiśmy z prezesem Skrzydlewskim, by część tych pieniędzy szła na juniorów. Będziemy chcieli też dodatkowo wspierać obiecujących młodych sportowców – powiedział Będkowski. – Wspieramy także piłkę nożną w Łodzi, ale w zakresie dzieci i młodzieży, bo współpracujemy z AKS-em SMS-em Łódź. Sam, jako sportowiec z lat poprzednich wiem, jak ważne jest wsparcie sponsorów. My mamy taką możliwość, kolokwialnie mówiąc udało nam się w życiu, więc po prostu chcemy pomagać  – dodał.

Reklama

Sawo Gruz zajmuje się wywozem odpadów w kontenerach i workach big bag od osób fizycznych oraz od deweloperów. To lokalna firma, działająca na rynku łódzkim, która coraz chętniej inwestuje w reklamę poprzez łódzki sport.

Stawiamy na Łódź, bo jako firma lokalna chcemy się kojarzyć z rynkiem łódzkim. Nie interesuje nas rozreklamowanie się na rynku ogólnopolskim, ponieważ po prostu nie mamy takich usług w swoim zakresie wyjaśnił na koniec prezes Sawo Gruz, nowego sponsora Orła Łódź.

CZYTAJ TAKŻE >>> Lokalna firma wesprze Orła Łódź. Chce pomóc w awansie

Reklama

Żużel

Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Reklama