Reklama
Reklama
Reklama

Nowy trener Grot Budowlanych Łódź. Z reprezentacji

Czas 2 min czytania
Nowy trener Grot Budowlanych Łódź. Z reprezentacji

Siatkarki Grot Budowlanych będą mieć nowego trenera Fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Jakub Głuszak został nowym trenerem Grot Budowlanych Łódź. To dla niego powrót do klubu.

Reklama

35-letni Głuszak po zakończeniu kariery (grał jako libero) był statystykiem w reprezentacji Polski, a także Muszynianki. W tej roli w 2012 roku trafił do Budowlanych Łódź, a następnie został asystentem trenera. Później przeniósł się do Chemika Police, w którym w 2016 roku pracował samodzielnie przez prawie dwa lata.

Głuszak przyjedzie we wrześniu

Od sezonu 2018/2019 był prowadził drużynę Vasas Óbuda Budapeszt. W pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo Węgier i grał z Lidze Mistrzyń. W ubiegłym roku został selekcjonerem kobiecej reprezentacji Węgier, która zagra w mistrzostwach Europy. Dlatego nowy trener Grot Budowlanych pojawi się w Łodzi na początku września. – Jestem pewny, że Maciej Biernat oraz Tomasz Grodecki świetnie sobie poradzą i przygotują zespół pod moją nieobecność – wyjaśnia Głuszak.

Reklama

Przypomnijmy, że Głuszak zastąpi w Grot Budowlanych Błażeje Krzyształowicza, który po kilku latach pracy zdecydował się odejść. Będzie w sztabie szkoleniowym Dynama Kaliningrad, mistrza Rosji.

Wracając do Głuszaka, to młody szkoleniowiec deklaruje, że chciał wrócić do Polski. – Przez trzy lata spędzone na Węgrzech, w klubie w Budapeszcie praktycznie wszystko to, co założyliśmy sobie przy podpisywaniu umowy zostało zrealizowane. W związku z tym stwierdziłem, że czas na zmiany. Następnie pojawiła się oferta z Grot Budowlanych Łódź. Po negocjacjach z prezesem Marcinem Chudzikiem wspólnie stwierdziliśmy, że będzie to dobre rozwiązanie dla klubu, jak i również dla mnie, dlatego bardzo się cieszę, że udało się podpisać ten kontrakt. Wracam do Budowlanych po siedmiu latach, do klubu, z którego odchodziłem jako surowy trener, a teraz mogę powiedzieć, że te lata spędzone w zespole z Polic oraz na Węgrzech dały mi dużo doświadczenia w pracy z młodszymi zawodniczkami, które cały czas potrzebują szlifować swoją technikę, jak również z tymi starszymi, więc myślę, że będzie to dobry kierunek dla mojego rozwoju, jak i dla wszystkich siatkarek, które są w zespole. Drużyna i klub mają ambicje by być jednymi z najsilniejszych w naszym kraju, więc mi też taki cel odpowiada. Przed nami długi sezon, dużo meczów.

Myślę, że dziewczyny, które są w drużynie prezentują już taki poziom siatkówki, który może doprowadzić ich do gry o medale i na pewno ja ze swojej strony też będę robił wszystko żeby im pomóc się jeszcze udoskonalić. Zarówno ja, jak i wszystkie dziewczyny jesteśmy głodni sukcesów, dlatego będę starał się robić wszystko by ten głód zaspokoić. – powiedział Głuszak.

Reklama

Zadowolony jest też Marcin Chudzik, prezes Grot Budowlanych. – Pamiętam współpracę z Kubą jeszcze na początku kariery. Zawsze był profesjonalny, zaangażowany. Teraz jest to młody trener, z sukcesami, nie bojący się wyzwań, który doskonale odnajdzie się w prowadzeniu „młodej Polski”. Kuba, witaj ponownie w naszym klubie! – powiedział.

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźJakub Głuszak

Dodaj komentarz

Reklama