Oceny piłkarzy Widzewa. Kilku na „piątki”

LODZ. 26.02.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. WIDZEW LODZ - RADOMIAK RADOM. N/Z DANIEL TANZYNA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Reklama

Czas 2 min czytania

Widzew zremisował na swoim stadionie z liderem Fortuna 1 Ligi Termaliką Nieciecza. Jak wypadli piłkarze Widzewa?

Reklama

Jakub Wrąbel – 5

Przy golu nie miał dużych szans. Uratował za to drużynę przed stratą kilku kolejnych, a już obrona jednego ze strzałów Adama Radwańskiego, to była bramkarska poezja.

Patryk Stępiński – 3

Reklama

Ambitny, waleczny. Przy dośrodkowaniu, po którym padł gol dla gości, był za daleko od rywala, pozwolił mu dośrodkować. To obniża jego ocenę.

Krystian Nowak – 4

Reklama

Dobry występ Nowaka, który zwykle nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Twardy, nieustępliwy.

Daniel Tanżyna – 5

Był kapitanem w tym meczu i to chyba dodało mu jeszcze pewności siebie. Też twardy i nieustępliwy, do tego bardzo waleczny. Kilka świetnych wślizgów. Brawo „Dixon”

Filip Becht – 4

No proszę, jaka niespodzianka! Filip Becht umie grać w piłkę, nie zawodzi, a przecież trenerzy Widzewa upierali się i po lewej stronie obrony wystawiali do gry albo prawonożnego Patryka Stępińskiego, albo wypożyczonego z Podbeskidzia Bielsko-Biała Kacpra Gacha. Widzewiak Becht był na końcu kolejki. W końcu się jednak doczekał i nie zawiódł. Początek miał trochę nerwowy, ale potem już nie było się o co przyczepić.

Dominik Kun – 3

Nie można odmówić mu ambicji w tym meczu, ale chcielibyśmy żeby jednak zrobił dla drużyny coś więcej – jakiś gol, asysta, kluczowe podanie, dobre dośrodkowanie. Wciąż tego nie ma.

Mateusz Michalski – 3

Tym razem zagrał w środku pola, a nie na skrzydle i właściwie to nie był zły występ. Tak jak w przypadku Kuna, liczymy jednak na więcej.

Marek Hanousek – 5

Gol, piękny strzał z daleka obroniony przez bramkarza, znakomite otwierające prostopadłe podanie do Marcina Robaka. Do tego kilka odbiorów. Zwykle w środku pola Widzewa jest dziura, tym razem Czech zadbał o to, by jej nie było. Bardzo dobry mecz Hanouska. Widzicie różnicę w grze defensywnego pomocnika z Czech, a Bartłomieja Poczobuta? Tak, defensywny pomocnik też może grać do przodu.

Patryk Mucha – 3

Dużo biegał, starał się, pomagał kolegom w pomocy. Miał kilka niecelnych zagrań, jakieś straty. Nie było bardzo źle, ale miał już lepsze występy.

Michael Ameyaw – 3+

Jak zawsze ruchliwy, szybki. Wygrał kilka pojedynków jeden na jeden. Brakowało kropki nad i – jakiegoś otwierającego podania, albo gola.

Paweł Tomczyk – 3

Gola nie zdobył, a przecież to zadanie napastnika, ale też nie można go tylko ganić za ten występ. Miała wiele gorszych. Tu było poprawnie.

Piotr Samiec-Talar – 3

Wszedł na boisko w 70 minucie i trochę rozruszał ofensywę Widzewa. Niestety nie wykorzystał dobrej okazji – nie trafił w piłkę, a już w doliczonym czasie gry fatalnie podał do Karola Czubaka. A to mogła być bramkowa akcja.

Łukasz Kosakiewicz – 3-

Grał kilkanaście minut i był to występ bez historii.

Caique – 3

Dobre wejście Brazylijczyka. Od razu po wejściu na boisko zaczął dobrym podaniem akcję Widzewa. Potem nie był widoczny, ale też nie zawiódł.

Marcin Robak – 2

Gdy taki napastnik, jak Robak ma taką sytuację, jak on w 82 minucie, to musi być gol. Po prostu musi.

Karol Czubak grał za krótko.

Autor: Janek

Piłka nożna

piłka nożnaWidzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz