Rodzina Platków miała ponad 2 lata temu zostać nowym właścicielem ŁKS-u. Nie doszło do tego. Teraz Robert Platek przejął Cracovię.
Robert i Philip Platkowie to amerykańscy biznesmeni polskiego pochodzenia. Ich pasją jest m.in. futbol. Rodzina Platków była właścicielem dwóch klubów: Casa Pia AC z portugalskiej ekstraklasy, i Spezia Calcio z włoskiej Serie A. Drugi miał przejąć ŁKS.
O tym, że wejdzie w łódzki klub, przejmie większość akcji i władzę w ŁKS-ie, mówiło się przez wiele miesięcy. Ostatecznie nic z tego nie wyszło.
Ale rodzina Platków nie zraziła się do inwestycji w polską piłkę. 14 sierpnia poinformowano oficjalnie, że brat amerykańskiego biznesmena Robert został większościowym udziałowcem Cracovii.
„Cieszę się, że zamknęliśmy wszystkie kwestie związane z tą transakcją i że będę mógł uczestniczyć w nadchodzącym meczu z Widzewem. Cracovia to Klub z imponującą historią i ogromnym potencjałem. Wierzę, że wspólnie z rodziną Filipiaków oraz dzięki dalszemu wsparciu Comarchu będziemy walczyć o najwyższe cele i spełniać ambicje naszych kibiców” - mówi w oficjalnym komunikacie Robert Platek.
Udziały mniejszościowe objęła Elżbieta Filipiak, wdowa po Januszu Filipiaku, poprzednim właścicielu klubu z Krakowa.
„Pasja mojego męża do Klubu stała się również moją. Jestem dumna, że mogę nadal być częścią Cracovii i z niecierpliwością czekam na współpracę z Robertem Platkiem, aby przynieść więcej trofeów na ulicę Kałuży” - mówi Elżbieta Filipiak.
Sponsorem Cracovii pozostanie firma Comarch.
„Bardzo się cieszę, że transakcja doszła do skutku. To wydarzenie, które pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość i dostrzec perspektywy rozwoju, jakie się przed nami rysują. Przed nami kolejne cele, które będziemy wspólnie realizować” - podsumował Mateusz Dróżdż, prezes klubu.
Drużyna Cracovii w piątek zmierzy się u siebie z Widzewem. Co ciekawe, tu historia ułożyła się podobnie. Łódzki klub też niedawno zmienił właściciela - kupił go miliarder Robert Dobrzycki. I w jednym i w drugim klubie mniejszościowymi udziałowcami zostali dotychczasowi właściele.

Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.