Reklama
Reklama
Reklama

Oficjalnie. Janusz Dziedzic w ŁKS!

Czas 2 min czytania
Oficjalnie. Janusz Dziedzic w ŁKS!

Janusz Dziedzic dyrektorem sportowym ŁKS (fot. ŁKS Łódź)

Zgodnie z zapowiedziami Janusz Dziedzic został dziś ogłoszony jako nowy dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego.
Reklama

Janusz Dziedzic dyrektorem sportowym ŁKS

Krzysztof Przytuła rozstał się z ŁKS-em 1 czerwca 2022 roku. Już wcześniej dało się słyszeć, że nowym dyrektorem sportowym zostanie osoba związana z regionem i łódzkim klubem. Według naszych informatorów, miał to być Janusz Dziedzic, były piłkarz ŁKS-u. I tak też się stało.

Reklama

Janusz Dziedzic ma 41 lat, urodził się w Dębicy. W przeszłości był cenionym ligowcem, reprezentantem Polski w kategoriach młodzieżowych. Na początku kariery piłkarskiej występował m.in. w Piotrcovii Piotrków Trybunalski i ŁKS-ie (13 meczów w sezonie 1998/1999), a z drużyną juniorów „Rycerzy Wiosny” zdobył w 1999 roku mistrzostwo Polski.

Następnie z powodzeniem reprezentował barwy m.in. GKS-u Bełchatów i Arki Gdynia. W samej tylko ekstraklasie rozegrał 91 meczów i zdobył 20 goli. Przygodę z piłką nożną w roli zawodnika zakończył w 2014 roku w Wiśle Płock. Wkrótce założył firmę, która pośredniczyła w obrocie nieruchomościami, a poza tym zajął się też pracą menedżera piłkarskiego.

Reklama

Teraz Janusz Dziedzic wraca na al. Unii 2, gdzie obejmie stanowisko dyrektora sportowego ŁKS-u. Decyzja o zatrudnieniu byłego piłkarza ŁKS-u zapadła po dokładnej analizie sytuacji sportowej pierwszej drużyny i Akademii ŁKS oraz zapoznaniu się z przedstawionymi przez Janusza Dziedzica pomysłami dot. funkcjonowania działu sportowego klubu.

– Janusz Dziedzic to bardzo ważny element naszego planu naprawczego, który mówiąc najkrócej i najbardziej szczerze: ma przywrócić nam tożsamość, którą wytrwale budowaliśmy w latach 2014-2020. Były piłkarz ŁKS-u, ale i człowiek doskonale znający mechanizmy piłki młodzieżowej na topowym poziomie, doświadczenie w biznesie oraz zarządzaniu, do tego świetne kontakty z łódzkim środowiskiem piłkarskim i kibicowskim – Janusz był naturalnym kandydatem, by wspólnie spróbować powrotu na ścieżkę, która dała nam w przeszłości tyle radości – mówi Tomasz Salski, właściciel klubu.

– Dla mnie to bardzo ekscytująca sytuacja. Jestem związany emocjonalnie z ŁKS-em. Wszyscy wiemy, jak obecnie wygląda sytuacja w klubie, ale bardzo się cieszę, że mogę tutaj zawitać na pokładzie. Ten zespół na pewno potrzebuje zmian, więc będziemy chcieli zespół przebudować – zapowiada Janusz Dziedzic, nowy dyrektor sportowy ŁKS-u. – To ma być projekt dwuletni, ale ja jestem człowiekiem ambitnym i liczę na to, że wszyscy wspólnie zrobimy wszystko, by ten zespół poukładać – dodaje.

Reklama

Przypomnijmy w skrócie, że do obowiązków dyrektora sportowego należy w ŁKS-ie realizacja sportowej strategii klubu, budowa sztabu szkoleniowego oraz dobór zawodników do seniorskich drużyn, a także ścisła współpraca z Akademią ŁKS-u, w tym z najstarszymi zespołami reprezentującymi nas w rozgrywkach Centralnych Lig Juniorów. Janusz Dziedzic zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Przytułę, który pełnił obowiązki dyrektora sportowego ŁKS-u w trakcie ostatnich sześciu lat. Umowa klubu z nowym dyrektorem sportowym obowiązuje do czerwca 2024 roku.

CZYTAJ TAKŻE >>> Trener ŁKS-u wraca do kraju, w którym jest uwielbiany

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama