Reklama
Reklama

Ostatnie igrzyska mistrza. „Od Pekinu do Pekinu”

Czas < 1 min czytania
Ostatnie igrzyska mistrza. „Od Pekinu do Pekinu”

To ostatnie igrzyska olimpijskie Zbigniewa Bródki. Mistrz poinformował fanów, że kończy udział w zawodach mistrzowskich.

Reklama

Zbigniew Bródka to panczenista UKS Błyskawicy Domaniewice. Jako zawodnik klubu z województwa łódzkiego w 2014 roku zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Na tej samej imprezie, Polska z Bródką w składzie wywalczyła drużynowy brąz. Niestety, w tym roku, igrzyska nie ułożyły się po myśli mistrza. Panczenista złapał kontuzję, która wykluczyła go ze startu w biegu na 1500 metrów. Bródka weźmie udział w biegu masowym i… niezależnie od wyniku zakończy udział w zawodach mistrzowskich, o czym poinformował na Facebooku.

Reklama

Od Pekinu do Pekinu mogę dziś napisać, ponieważ moja przygoda z zawodami mistrzowskimi zaczęła się właśnie tutaj w 2004 roku. na Mistrzostwach Świata Juniorów w short tracku i zakończy się w Pekinie na Igrzyskach Olimpijskich w 2022r. Dorosła bo osiemnastoletnia kariera na najwyższym poziomie w trakcie której zdobyłem to co najważniejsze czyli złoto olimpijskie ale na podsumowanie będzie jeszcze czas. Cieszę się i dziękuje fizjo Madzi Trzaskowskiej, że zaleczyliśmy kontuzję, która przytrafiła mi się tuż przed startem na 1500m i stanę na starcie półfinału w biegu masowym w dniu jutrzejszym o godzinie 8:00 polskiego czasu. Proszę Was jedynie abyście trzymali mocno za mnie kciuki a ja dam z siebie jak zawsze wszystko.

fot: Facebook Zbigniewa Bródki

Reklama
Reklama

Inne sporty

Zbigniew Bródka

Dodaj komentarz

Reklama