Reklama
Reklama

Dobry bieg Kingi Królik w Berlinie

Czas < 1 min czytania
Dobry bieg Kingi Królik w Berlinie

Kinga Królik / Fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki

W niedzielę 12 września odbył się międzynarodowy mityng lekkoatletyczny ISTAF Berlin 2021. Udział wzięło w nim trzech Polaków, w tym reprezentująca na co dzień UKS Azymut Pabianice – Kinga Królik.

Reklama

Urodzona w 1999 roku zawodniczka specjalizuje się w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W tej kategorii Kinga Królik jest aktualną wicemistrzynią Europy U23, mistrzynią Polski U23 i brązową medalistką mistrzostw Polski seniorów, na tym dystansie. W Berlinie stanęła na starcie z 13 innymi zawodniczkami z całego świata, w tym trzema Kenijkami. Bieg wygrała reprezentantka Niemiec Gesa Felicyta Krause (ta sama zawodniczka zajęła 5. miejsce podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio) z czasem 9:26,00. Zawodniczka UKS-u Azymut Pabianice uplasowała się na 8. miejscu z bardzo dobrym rezultatem 9:43,14.

Start Kingi można uznać za udany. W ogóle w tym roku biega ona bardzo szybko, a w U23 należy do ścisłej europejskiej czołówki. Mimo młodego wieku była już blisko kwalifikacji olimpijskiej do Tokio, więc mam nadzieję, że przyszłość biegu na 3000 metrów z przeszkodami będzie należeć do niej – wyjaśnia Jerzy Woźniak, trener lekkiej atletyki w UKS-ie Azymucie Pabianice.

Reklama

Tegoroczna edycja prestiżowego mityngu lekkoatletycznego ISTAF Berlin była jubileuszową, setną odsłoną tej imprezy, a udział wzięli w niej między innymi: Karsten Warholm – złoty medalista w biegu na 400 metrów przez płotki z Tokio i Piotr Lisek – brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Europy w hali w skoku o tyczce. Dla Kingi Królik występ w Berlinie był przedostatnim startem w tym sezonie. W najbliższy piątek pobiegnie jeszcze, również w Niemczech, w wyścigu na 2000 m z przeszkodami.

Inne sporty

Kinga Króliklekkoatletyka

Dodaj komentarz

Reklama