Reklama
Reklama
Reklama

Piękny, wzruszający gest kibiców ŁKS-u Commercecon. Michał Cichy nadal jest na al. Unii

Czas 2 min czytania
Piękny, wzruszający gest kibiców ŁKS-u Commercecon. Michał Cichy nadal jest na al. Unii

LODZ. 08.05.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - GROT BUDOWLANI LODZ. N/Z PAULINA MAJ-ERWARDT, MICHAL CICHY, SZAMPAN FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Kibice ŁKS-u Commercecon nie zapomnieli o tragicznie zmarłym trenerze. Co więcej, w centralnym punkcie hali zawiesili flagę, która oddaje cześć pamięci szkoleniowca, którego nie ma już wśród nas.

Kibice ŁKS-u Commercecon znani są w całej Polsce. To chyba jedna z niewielu grup kibicowskich, która oprócz jakiś małych grzeszków, w naszym kraju prawie wszędzie odbierana jest pozytywnie. Fani łodzianek tworzą niesamowitą atmosferę, a za swoimi ulubienicami zjeździli już setki tysięcy kilometrów.

Reklama

Michał Cichy był z ŁKS-em od początku

Niestety, w ełkaesiackiej rodzinie, wiosną wydarzyła się tragedia. Odszedł Michał Cichy, trener, który z ŁKS-em Commercecon był od początku reaktywacji sekcji. Najpierw pełnił rolę statystyka, następnie asystenta. Na początku 2022 roku, kiedy ŁKS rozstał się z Michałem Maskiem, Cichy objął pierwszą drużynę.

Szło mu dobrze, bo gdyby nie tie-break w Rzeszowie, w którym ŁKS prowadził 13:11, a przegrał 13:15 to jego zespół byłby w finale mistrzostw Polski. Na pocieszenie, ełkaesianki w meczach o trzecie miejsce pokonały Budowlane. Dzięki brązowemu medalowi Tauron Ligi zagrają w Lidze Mistrzyń.

Reklama

Czytaj także: Z kim ŁKS zagra w Lidze Mistrzyń?

Przyjaciele wspominają zmarłego trenera

Rodziny, zmarłego trenera nie zostawiło środowisko siatkarskie. Masek, czyli były trener łodzianek, na licytację, z której dochód przeznaczony był na bliskich polskiego szkoleniowca ŁKS-u przekazał brązowy medal Tauron Ligi. Na łamach naszego portalu, Cichego wspominali przyjaciele.

Wspaniały człowiek, super kolega. Miałem przyjemność grać z nim w Wifamie. Oaza spokoju. Zawsze uczynny. Człowiek, na którego można było liczyć. Ogromna strata dla całego łódzkiego środowiska. Trzy tygodnie temu gratulowałem mu brązowego medalu, cieszyliśmy się z sukcesu, a teraz go z nami nie ma. Dla mnie bardzo trudna chwila. Ciężko mi się z tym pogodzić. Te nasze medale, transfery, rozgrywki… Przy ludzkim życiu to wszystko nie ma sensu – mówił Jacek Pasiński.

Reklama

Czytaj także: Przyjaciele wspominają Michała Cichego.

Cichy na zawsze będzie z kibicami ŁKS-u Commercecon

Na pewno prócz tego, że flaga upamiętniająca Cichego będzie wisieć w miejscu, gdzie zawsze rozkładał się ze swoim sprzętem, będziemy co mecz na swój kibicowski sposób upamiętniać Michała. A jak? Pomysł już jest, ale napiszę to już bliżej rozpoczęcia nowego sezonu. Dodatkowo ta strona przez rok zostanie utrzymana (zdjęcie profilowe i tło) w żałobnej tonacji – napisali na facebookowej stornie Łódzki Klub Sportowy – Fanatycy Łódzkich Wiewiór, kibice ŁKS-u.

Strona nadal jest czarno-biała, ale to nie wszystko. Podczas pierwszego w tym sezonie rozgrywanego w Sport Arenie, sparingu, w którym ŁKS pokonał Radomkę Radom, na balkonie zawisła flaga upamiętniająca zmarłego trenera.

Reklama

Chcemy wierzyć, że Cichy, chociaż nie ciałem, nadal jest duchem na al. Unii i w charakterystycznym dla siebie stylu pokazuje środkowym w jaki sposób mają skakać do bloku.

Cześć jego pamięci.

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama