ŁKS obchodzi swoje urodziny 19 sierpnia. Chociaż łódzki klub powstał wcześniej, bo już wiosną 1908 roku, miejscowa młodzież pod przewodnictwem między innymi Henryka Lubawskiego, zaczęła zrzeszać się w jedno stowarzyszenie, bo nie chciała uprawiać sportu w klubach niemieckich i tych, które zrzeszały łódzkich Żydów, to swoje święto obchodzi w dniu nawiązującym do daty powstania.
ŁKS to zasłużony klub. Założyciel polskiej ligi, dwukrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski. W tabeli wszechczasów ekstraklasy zajmuje szóste miejsce.
Wszystkiego najlepszego ŁKS-ie!
Kibice składają łódzkiemu klubowi życzenia, do których dołączamy się i my. Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent Łodzi na Twitterze podzielił się miłymi wspomnieniami związanymi z klubem z al. Unii.
ŁKS-ie życzymy Ci stabilizacji, poukładania wszystkich spraw pozasportowych, upragnionego awansu i kolejnych 114. lat!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.