Reklama
Reklama

Piłkarka TME SMS zagrała w reprezentacji Polski

Czas 2 min czytania
Piłkarka TME SMS zagrała w reprezentacji Polski

Dominika Kopinska z TME SMS Łódź wystąpiła w reprezentacji Polski (fot. Marian Zubrzycki)

Reprezentacja Polski przegrała z Norwegią 1:2 w meczu eliminacji mistrzostw świata. W końcówce meczu na boisku pojawiła się Dominika Kopińska, która na co dzień reprezentuje barwy TME SMS-u Łódź.

Polki postraszyły Norweżki

Spotkanie rozgrywane w Oslo miało tylko jednego faworyta – była nim reprezentacja Norwegii, która jest liderem grupy F i pewnie zmierza w stronę awansu na mistrzostwa świata. Mimo to Polki zapowiadały, że chcą się postawić swoim rywalkom i przedłużyć swoje nadzieje na wyjazd do Australii i Nowej Zelandii.

Reklama

Początek spotkania należał jednak do gospodyń, które zdominowały boiskowe poczynania i w 16 minut zdobyły dwa gole. Biało-czerwone wróciły do gry w drugiej połowie, gdy na murawie pojawiła się Ewa Pajor. Zawodniczki Niny Patalon były w stanie strzelić tylko jedną bramkę (autorstwa  Nikoli Karczewskiej). Chociaż w końcówce Pajor umieściła jeszcze piłkę w bramce Norweżek, to nie dała Polkom wyrównania. Pani arbiter odgwizdała spalonego, bo wysunięta za obrończynie reprezentacji Norwegii była Nikola Karczewska. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Polek 1:2, co praktycznie przekreśla ich szanse na awans.

CZYTAJ TAKŻE >>> Wysoka forma zaprocentowała. Piłkarki TME SMS w reprezentacji Polski

Reklama

Powrót Dominiki Kopińskiej do reprezentacji Polski

Łódzkim akcentem wtorkowego meczu było pojawienie się na boisku Dominiki Kopińskiej. Piłkarka, która do TME SMS-u Łódź dołączyła w lipcu 2021 roku, pojawiła się na boisku w 85. minucie, zmieniając Martynę Wiankowską.

Dla Kopińskiej był to powrót do reprezentacji po długiej przerwie, spowodowanej m.in. kontuzją, która wykluczyła ją na dwa miesiące.

Reklama

– Ostatnie pół roku nie było dla mnie dobre, dlatego też cieszę się na zmianę i do SMS-u przychodzę bardzo pozytywnie nastawiona. Mam nadzieję, że ten transfer pomoże wrócić mi do reprezentacji, bo gra z orzełkiem na piersi to wielkie wyróżnienie i duma, a także spełnienie marzeń. Wierzę, że swoją dyspozycją na boisku przekonam panią selekcjoner do siebie – mówiła Dominika Kopińska w połowie 2021 roku dla portalu „Kobiecy Futbol”.

Reklama

Tak też się stało, a Kopińska zameldowała się we wtorek na boisku jako jedyna z trzech powołanych piłkarek TME SMS Łódź. Oprócz niej w zgrupowaniu udział wzięły Katarzyna Konat i Anna Rędzia.

Norwegia – Polska 2:1 (2:0)
1:0 – Gabriela Grzywińska (8. sam.)
2:0 – Caroline Graham Hansen (16.)
2:1 – Nikola Karczewska (58.)

Polska:  Karolina Klabis –  Anna Zapała,  Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek,  Zofia Buszewska – Weronika Zawistowska,  Adriana Achcińska,  Nikol Kaletka (53, Ewa Pajor), Gabriela Grzywińska, Martyna Wiankowska (85, Dominika Kopińska) –  Nikola Karczewska.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Kto wygra w konflikcie Michniewicz – dziennikarze

Piłka nożna

TME SMS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama