Piłkarska polska żegna Franciszka Smudę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Piłkarska polska żegna Franciszka Smudę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook
Piłka nożnaW wieku 76 lat zmarł Franciszek Smuda, legendarny trener Widzewa. Franciszek Smuda zmarł w nocy z soboty na niedzielę w Krakowie. Od lat chorował, a ostatnio jego stan się pogorszył. Byłego selekcjonera reprezentacji Polski żegnają m.in. jego byłe kluby. W żałobie jest Widzew, którego Smuda był legendą.

W wieku 76 lat zmarł Franciszek Smuda, legendarny trener Widzewa.

Franciszek Smuda zmarł w nocy z soboty na niedzielę w Krakowie. Od lat chorował, a ostatnio jego stan się pogorszył.

Byłego selekcjonera reprezentacji Polski żegnają m.in. jego byłe kluby. W żałobie jest Widzew, którego Smuda był legendą. Zdobył z nim dwa tytuły mistrza Polski i awansował do Ligi Mistrzów. "Spoczywaj w pokoju Trenerze. Widzew nigdy o Tobie nie zapomni" - napisano.

Osobno Smudę pożegnał też prezes klubu Michał Rydz. Żegnaj, Legendo. Bez charyzmy, ambicji i pasji Franciszka Smudy nie byłoby wielu sukcesów naszego Klubu. Stworzył całe pokolenie Widzewiaków. Wszyscy wiele Trenerowi zawdzięczamy. I nie zapomnimy. Do zobaczenia, Panie Trenerze" - napisał.

Smuda doprowadził też do tytułu Wisłę Kraków. "Na zawsze w naszej pamięci! Spoczywaj w pokoju, Trenerze!" - napisano.

Ale i inne kluby - nawet te, w których nie pracował - pamiętają i czczą pamięć Wielkiego Trenera. "W imieniu Śląska Wrocław składamy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego Franciszka Smudy, byłego selekcjonera reprezentacji naszego kraju i zasłużonej postaci dla polskiej piłki nożnej. Niech spoczywa w pokoju" - to wpis ze Śląska.

Pamiętała też Pogoń Szczecin: "Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci byłego wybitnego trenera oraz selekcjonera reprezentacji Polski, Franciszka Smudy. Rodzinie i najbliższym zmarłego składamy najszczersze kondolencje. Spoczywaj w pokoju, Trenerze".

Franciszek Smuda nie żyje. Trener z Galerii Sław

Żegna go też PKO Ekstraklasa: "Z głębokim żalem żegnamy trenera Franciszka Smudę - trzykrotnego mistrza Polski, zdobywcę Pucharu Polski, dwukrotnego zdobywcę Superpucharu, selekcjonera kadry narodowej, członka Galerii Sław Ekstraklasy, szkoleniowca wielu ligowych drużyn. Wyrazy współczucia dla najbliższych" - napisano.

Franciszka Smudę pożegnał też PZPN. "Polski Związek Piłki Nożnej z głębokim żalem przyjął informację o śmierci Franciszka Smudy. Były selekcjoner reprezentacji Polski zmarł w wieku 76 lat. Składamy najszczersze kondolencje dla rodziny i bliskich".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo