Reklama
Reklama

Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu. TOP5 2021 roku

Czas 4 min czytania
Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu. TOP5 2021 roku

Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu

Antonio Dominguez, Marek Hanousek, Dominik Kun, Pirulo i Jakub Wrąbel – wśród tych zawodników jest zwycięzca pierwszego plebiscytu na Piłkarza Roku Łódzkiego Sportu.

Reklama

Nasz plebiscyt wchodzi w fazę finałową. Ogłosiliśmy już nasze wybory Piłkarki Roku, Młodego Piłkarza Roku, Trenera Roku, Gola Roku i Meczu Roku.

Teraz, tak jak obiecywaliśmy, publikujemy, kto zajął miejsca od 6 w dół, co oznacza, że zdradzamy też, którzy piłkarze będą w pierwszej piątce plebiscytu. Ale jeszcze bez kolejności miejsc, bo głosowanie się nie zakończyło. Ostatnie, ale nie mniej ważne, punkty pochodzić będą od kibiców. Na naszym profilu na Twitterze zamieściliśmy sondę (tutaj). Pytamy, który z tych piłkarzy był najlepszy w 2021 roku. Głosować można na (kolejność alfabetyczna) Antonio Domingueza z ŁKS-u, Marka Hanouska i Dominika Kuna z Widzewa, Pirulo z ŁKS-u i Jakuba Wrąbla z Widzewa. To piłkarze, którzy w głosowaniu 25 dziennikarzy i redakcji uzyskali największą liczbę punktów i dzięki temu weszli do finału.

Reklama
TOP5 plebiscytu Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu

Zwycięzca sondy uzyska 6 punktów, piłkarz z drugiego miejsca – 4, z trzeciego – 3, z czwartego – 2, a z piątego – 1. Te punkty doliczymy do ogólnej puli i w ten sposób poznamy Piłkarza Roku Łódzkiego Sportu. Ogłosimy to już na początku przyszłego tygodnia. Nagrody: statuetkę i zegarek planujemy wręczyć zwycięzcy przed pierwszym meczem rundy rewanżowej na swoim stadionie.

Oczywiście, po ujawnieniu pierwszej piątki plebiscytu, w następnej kolejności pokażemy, jak rozkładały się głosy. Wierzcie nam, że było bardzo ciekawie, a walka była bardzo zacięta. Piłkarz, który ostatecznie wygra, nie będzie miał dużej przewagi nad drugim, a nawet trzecim zawodnikiem w klasyfikacji.

Reklama

A teraz miejsca od szóstego w dół.

Reklama

6. Juliusz Letniowski (Widzew) – 15 punktów

Juliusz Letniowski, Fot. Marian Zubrzycki

Tuż za czołówką (nie miał dużej straty do piątego miejsca) uplasował się rozgrywający Widzewa, który gra w nim od lata. Letniowski miał kilka naprawdę świetnych meczów. Zdobył trzy gole, chociaż dwa kolejne były jego w 70-, może 80-procentach, bo po jego strzałach piłka trafiała: raz w nogę Bartosza Guzdka, a raz w nos Matti Montiniego i wpadała do bramki.

W każdym razie Letniowski miał bardzo dobry okres. Został nawet wybrany na piłkarza września w Fortuna 1. Lidze. Gdyby nie kontuzje, to najpewniej 23-latek byłby w naszym plebiscycie wyżej. Możemy zdradzić, że jedna redakcja umieściła go na pierwszym miejscu w swoim głosowaniu, a inna na drugim.

7. Maciej Dąbrowski (ŁKS) – 14 punktów

Maciej Dąbrowski z ŁKS-u w derbach Łodzi/fot. Marian Zubrzycki

Doświadczony obrońca ŁKS-u uplasował się na siódmej pozycji. Dziennikarze uznali więc, że to trzeci najlepszy w tym roku piłkarz drużyny z al. Unii i najlepszy z grających w niej Polaków. Chyba ten wynik odzwierciedla występy 34-latka w tym roku. Warto też wspomnieć, że swoją jedyną bramkę w ŁKS-ie strzelił w jesiennych derbach Łodzi.

Reklama

8. Patryk Stępiński (Widzew) – 10 punktów

Patryk Stępiński i trener Janusz Niedźwiedź, Widzew/fot. Marcin Bryja

Gdyby Stępiński był wiosną w takiej formie, jak jesienią, to na pewno byłby wyżej. Miejsce w pierwszej dziesiątce plebiscytu to jednak i tak bardzo dobry wynik. Zapamiętamy jego naprawdę dobre występy w tym sezonie w defensywie (brawa za wszechstronność) i trzy bardzo ładne gole. Zwłaszcza tego z derbów Łodzi i wspaniałą bramkę w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, która dała Widzewowi wygraną 3:2.

9. Krystian Nowak (Widzew) – 9 punktów

Krystian Nowak strzela gola dla Widzewa w derbach Łodzi Fot. Marian Zubrzycki

Piłkarz trochę niedoceniany, ale jednak bardzo ważny dla Widzewa. Pokazała to szczególnie jesień, gdy 27-latek z powodu kontuzji wypadł ze składu. Z nim na boisku drużyna zdobyła 32 punkty w 13 meczach. Bez niego w sześciu spotkaniach w lidze zwyciężyła tylko raz i straciła aż 12 goli (z nim w składzie tylko dziewięć).

10. Mateusz Bąkowicz (ŁKS) i Bartosz Guzdek (Widzew) – po 7 punktów

Mateusz Bąkowicz, ŁKS/fot. Marian Zubrzycki
Bartosz Guzdek, odkrycie Widzewa Fot. Marian Zubrzycki

Pierwszą dziesiątkę zamykają dwaj młodzieżowcy, którzy zabłysnęli jesienią. 19-latek z Widzewa jest najlepszym strzelcem swojej drużyny w tym sezonie, więc na pewno zasłużył na to miejsce. Z kolei Bąkowicz to ulubieniec kibiców ŁKS-u i bardzo dobry obrońca. Obaj w pierwszym półroczu grali jeszcze w trzeciej lidze. Pokazali, że warto szukać i dawać szansę młodym piłkarzom z niższych lig.  

Reklama

12. Maciej Radaszkiewicz (ŁKS) – 6 punktów

13. Oskar Koprowski (ŁKS) – 5 punktów

14. Michał Trąbka (ŁKS) – 4 punkty

Reklama

15. Kamil Sabiłło (Unia Skierniewice) – 2 punkty

Tutaj na chwilę musimy się zatrzymać. Jedna z redakcji przyznała dwa punkty piłkarzowi trzecioligowej Unii i chociaż w założeniu to plebiscyt na najlepszego piłkarza w Łodzi w minionym roku, to jednak zespół ze Skierniewic i jej przedstawiciel, zasługują na symboliczne miejsce w tym zestawieniu. Unia walczy o awans do eWinner 2. Ligi, a w Pucharze Polski dotarła do 1/16 finału. Odpadła dopiero po przegranej z liderem PKO Ekstraklasy Lechem Poznań. Z kolei Sabiłło (to były piłkarz Widzewa) jest liderem klasyfikacji strzelców z 12 golami. Doceniamy.

16. Marek Kozioł (ŁKS) – 1 punkt

Reklama

***

Podsumowując, dziennikarze (nie licząc gracza Unii) oddali głosy na 15 zawodników łódzkich pierwszoligowców. W pierwszej piątce znalazło się dwóch piłkarzy ŁKS-u i trzech Widzewa. Natomiast w TOP 10 jest siedmiu graczy drużyny z al. Piłsudskiego 138 i czterech z zespołu z al. Unii. Punkty uzyskało w sumie siedmiu zawodników Widzewa i ośmiu ŁKS-u.

A teraz, szukajcie sondy na naszym profilu na Twitterze i głosujcie.

Redakcja

Piłka nożna

ŁKS ŁódźPiłkarz Roku Łódzkiego SportuWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama