Reklama
Reklama

Pogrom. Orzeł Łódź zmiażdżony w Krośnie

Czas < 1 min czytania
Pogrom. Orzeł Łódź zmiażdżony w Krośnie

Marcin Nowak z Orła Łódź (w niebieskim kasku) podczas meczu z Wybrzeżem Gdańsk (fot. Marian Zubrzycki)

To nie był udany dzień żużlowców Orła. Łódzcy zawodnicy nie mieli najmniejszych szans w spotkaniu z Wilkami Krosno i wyraźnie przegrali 29:61. Wynik nie kłamie. Różnica poziomów pomiędzy obiema drużynami była ogromna.

Pary starczyło tylko na pierwszy bieg

Spotkanie Wilki – Orzeł fenomenalnie rozpoczęli zawodnicy z Łodzi. Duet Nowak – Iversen wygrał podwójnie pierwszy bieg i wyprowadził Orła na prowadzenie 5:1. I to by było na tyle, jeśli chodzi o dobre wieści dotyczące postawy zawodników Michała Widery i Piotra Świderskiego, bo na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Żużlowcy z Krosna wygrali podwójnie cztery kolejne biegi i po piątym prowadzili 21:9.

Reklama

Rozpędzeni gospodarze z stopniowo powiększali przewagę, odbierając gościom jakiekolwiek nadzieje na pozytywny wynik w niedzielnym meczu. Doskonale spisywali się Andrzej Lebiediew, Vaclav Milik, Mateusz Szczepaniak i Tobiasz Musielak.

Jeden Nowak to za mało

Na torze w Krośnie żużlowcy Orła byli bezradni. Jedynym zawodnikiem z Łodzi, który może niedzielne zawody zaliczyć do udanych, jest Marcin Nowak, zdobywca ośmiu punktów. Pozostali powinni jak najszybciej wyciągnąć wnioski i zapomnieć o tym, co się wydarzyło w Krośnie. Łodzianie jechali na ten mecz z zamiarem sprawienia niespodzianki, ale nie sprostali zadaniu, pojechali koszmarnie i nie byli w stanie zdobyć nawet 30 punktów. To niestety była deklasacja.

Reklama

Po świetnym początku sezonu i zwycięstwach ze Startem Gniezno i ROW-em Rybnik żużlowcy Orła zanotowali nagły zjazd formy i porażki z Polonią Bydgoszcz oraz Wilkami Krosno. W najbliższej kolejne łodzianie podejmą na własnym torze Falubaz Zielona Góra. Po niedzielnym „popisie” na pewno nie będą faworytem.

Cellfast Wilki Krosno – KŻ Orzeł Łódź 61:29

Reklama

Wilki: Musielak (10+2), Szczepaniak (11+2), Karczmarz (8+1), Milik (11+1), Lebiediew (13+1), Karczewski (5+1), Sadurski (3+1), Lewiszyn (-)
Orzeł:
Nowak (8), Kościuch (5), Iversen (3+1), Becker (2), Kurtz (6), Dul (5+1), Grygolec (0), Sroka (-)

Reklama

Żużel

Orzeł Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama