Reklama
Reklama
Reklama

Prezes Widzewa: Awans nie za wszelką cenę

Czas < 1 min czytania
Prezes Widzewa: Awans nie za wszelką cenę

Stadion Widzewa Łódź (fot. Bartosz Jankowski)

Wiem, jakie błędy popełniłem w Zagłębiu. Mówiąc kolokwialnie, nie wytrzymałem ciśnienia, Wyciągnąłem z tego wnioski i mam nadzieję, że pomoże to w Widzewie.

Reklama

Od poniedziałku prezesem Widzewa jest Mateusz Dróżdż. Wcześniej był on prezesem Zagłębie Lubin, a ostatnio przewodniczącym rady nadzorczej Górnika Polkowice, który awansował do pierwszej ligi. – To moje drugie podejście do Widzewa. Za pierwszym razem bałem się tej decyzji. Jest wiele celów: od zmiany komunikacji z kibicami, na podejściu do sponsorów. Mamy też zbudować drużynę – mówił w radiu Widzew.fm.

Dróżdż zdradził, że od kilku tygodni rozmawiał z działaczami Widzewa. Był na meczu z Miedzią Legnica, ale bardziej zapamiętał inaugurację mistrzostw świata U-20. – Usłyszałem kibiców śpiewających „serce Łodzi bije właśnie tu”. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. To miejsce powoduje ogromne wyzwania – dodał.

Reklama

Nowy prezes przyznał, że miał udział w wyborze trenera Janusza Niedźwiedzia.

W rozmowach z właścicielem przedstawiono mi kandydatury trzech osób i trener Niedźwiedź był priorytetem. Górnik Polkowice był informowany, że negocjujemy z Widzewem –

opowiadał Dróżdż

Wśród głównych celów klubu Dróżdż wymienił stworzenie pionu sportowego, a także rozwinięcie szkolenia. – Wychowywanie piłkarzy to duże dochody dla klubu. Widzew musi zacząć zarabiać na transferach. Nie może być tak, że Ameyaw, którego uważam za dobrego zawodnika, odchodzi za darmo – tłumaczył. – W trzeciej czy drugiej lidze nie zrobi się awansu bazując na zawodnikach o dużych kontraktach. W Widzewie, nikogo nie chcę obrażać, na pewno tak nie budowałbym drużyny. Dlatego trener Niedźwiedź i zawodnicy bez nazwisk są drogą dla Widzewa. Awans nie za wszelką cenę, ważniejsza jest budowa struktur i tożsamości. Mam być to drużyna z charakterem, ambitna – zakończył prezes Dróżdż.

Reklama

Piłka nożna

Mateusz DróżdżWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama