Reklama
Reklama

Przy stadionie Widzewa powstanie zieleniec [WIZUALIZACJE]

Czas 2 min czytania
Przy stadionie Widzewa powstanie zieleniec [WIZUALIZACJE]

Zieleniec przy stadionie Widzewa - wizualizacja.

Wiadomo już, jak ma wyglądać zieleniec obok Serca Łodzi od strony al. Piłsudskiego.

Reklama

„W cieniu Serca Łodzi – ciąg ławek oraz szpaler drzew przy Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138” – to nazwa projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. Głosować na niego można było w obrębie Starego Widzewa. Według planu, przy trybunie D powstać ma naturalny pasaż z drzewami, zielonymi klombami i ławkami.

Projekt uzyskał w głosowaniu 1862 głosów i zostanie zrealizowany. Jak poinformował właśnie klub, w ostatecznej wersji projekt nieznacznie różni się od pierwotnej propozycji przemiany otoczenia Serca Łodzi. Niektóre drzewa spod trybuny D zostaną przeniesione na wał ziemny obok parkingu przy trybunie C. Z kolei „gatunek klonu wybrany przez projektantów we współpracy z klubem zaskoczy łodzian czerwonymi liśćmi zdobiącymi okolice stadionu” – napisano.

Reklama

Czerwone klony dla Widzewa

– Chcemy kompleksowo rozwijać infrastrukturę stadionową, ale to oznacza również dbałość o otoczenie Serca Łodzi. Cieszę się, że dzięki wsparciu kibiców możemy zgłaszać projekty w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego i, co najważniejsze, wygrywać w głosowaniach. W ten sposób razem dbamy o nasze wspólne dobro, jakim jest dom Widzewa Łódź przy alei Piłsudskiego – powiedział wiceprezes klubu Michał Rydz.

Zieleniec przy stadionie Widzewa – wizualizacja

Realizację zadania powierzono firmie BZB Projekt. Jej właściciel – Bartłomiej Zgorzelski – to prywatnie kibic Widzewa. – Projekt obejmuje wykonanie 10 zieleńców z 10 drzewami oraz 20 krzewami w przestrzeni między stadionem Widzewa a al. Piłsudskiego oraz nasadzenie kolejnych 10 drzew na skarpie po wschodniej stronie parkingu samochodowego, vis a vis sektora C. Przy okazji warto dodać, że oczywistym był wybór klonów czerwonych jako drzew, które powinny stanąć przed Sercem Łodzi – powiedział.

Reklama

Projekt – według zasad BO w Łodzi – powinien zostać zrealizowany w tym roku.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama