Reklama
Reklama

Reprezentantka Polski kontynuuje karierę w Grot Budowlanych Łódź

Czas < 1 min czytania
Reprezentantka Polski kontynuuje karierę w Grot Budowlanych Łódź

LODZ. 20.03.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. GROT BUDOWLANI LODZ - UNI OPOLE N/Z MONIKA FEDUSIO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Sezon reprezentacyjny trwa w najlepsze, a kluby wykorzystują to na kompletowanie swoich kadr. Nie inaczej jest w przypadku Grot Budowlanych Łódź, którzy właśnie ogłosili pozostanie na kolejny sezon utalentowanej przyjmującej.

Dwa udane lata w barwach Grot Budowlanych Łódź

Monika Fedusio do Grot Budowlanych Łódź trafiła w 2020 roku, kiedy zdecydowała się zamienić bydgoski Pałac właśnie na drużynę występującą z betką na piersi. Już w pierwszym sezonie w niebiesko-biało-czerwonych barwach Fedusio wygrała z klubem Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki.

Minione rozgrywki zakończyły się co prawda bez żadnej zdobyczy w postaci jakiegoś trofeum, ale indywidualnie był to naprawdę dobry okres dla kończącej w listopadzie 23 lata zawodniczki. Monika Fedusio zdobyła najwięcej statuetek MVP spośród wszystkich podopiecznych najpierw Jakuba Głuszaka, a później Macieja Biernata

Przyjmująca w sezonie 2021/2022 była także w czołówce najlepiej punktujących zawodniczek całej TAURONLigi. Fedusio z 351 punktami uplasowała się w tej klasyfikacji na 5. pozycji, ustępując jedynie takim siatkarkom jak: Veronica Jones-Perry, Gabriela Orvošová, Jovana Brakočević-Canzian i Olivia Różański. 

Bardzo dobry okres w wykonaniu łódzkiej siatkarki zwieńczyło powołanie od Stefano Lavariniego do reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów 2022

CZYTAJ TAKŻE>>>Kapitan Grot Budowlanych zostaje na piąty rok!

Reklama

Monika Fedusio zostaje w Łodzi na kolejny sezon

W środę 22 czerwca Grot Budowlani Łódź poinformowali, że reprezentantka Polski pozostanie w łódzkim klubie na kolejny sezon. Wcześniej swój kontrakt zdecydowała się przedłużyć także kapitan zespołu, Małgorzata Lisiak

Cieszę się, że nadchodzący sezon spędzę w Grot Budowlanych Łódź. Będzie to mój trzeci sezon w tym klubie i mam nadzieję, że dostarczy nam mnóstwa emocji, tak jak i poprzednie – powiedziała Monika Fedusio dla oficjalnej strony klubu.

Radości z faktu, że wyróżniająca się siatkarka dalej wierzy w projekt Grot Budowlanych nie krył również sam prezes, Marcin Chudzik:

Fedi jest w top najlepszych przyjmujących młodego pokolenia. Nie raz udowodniła to w trakcie sezonu. Jest wiodącą postacią w naszym zespole i bardzo się cieszę, że zostaje z nami na kolejny sezon – skomentował prezes klubu, Marcin Chudzik.

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźMarcin ChudzikMonika FedusiosiatkówkaTAURONLiga

Dodaj komentarz

Reklama