Reklama
Reklama

Semenowicz najszybszy w Biegu Piotrkowską

Czas < 1 min czytania
Semenowicz najszybszy w Biegu Piotrkowską

Bogdan Semenowicz okazał się najlepszy w osiemnastej edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Najszybsza wśród pań była Izabela Paszkiewicz.

Reklama

Zwycięzca kategorii open pokonał trasę liczącą dziesięć kilometrów w czasie 30 minut i jedenaście sekund. Osiem sekund za nim na metę wbiegł Kenijczyk Boniface Nduva Wambua. Spośród zawodników legitymujących się polskim paszportem najszybszy okazał się Dmytro Musiiatchenko. Uzyskał on czas 31 minut i 21 sekund. Skład czołowej piątki uzupełnili Patryk Stypułkowski reprezentujący 7. Batalion Kawalerii Powietrznej oraz Jakub Czyżewski z Politechniki Łódzkiej. Obaj zdołali złamać barierę 33 minut. 125 uczestnikom pokonanie trasy zajęło mniej niż 40 minut.

Zdecydowana dominatorka

Szósta w klasyfikacji ogólnej i najlepsza spośród wszystkich startujących w zawodach kobiet była Izabela Paszkiewicz z AZS UMSC Lublin, która wbiegła na metę zlokalizowaną na ulicy Nowomiejskiej w 32 minuty i 53 sekundy od startu. Wyprzedziła ona drugą wśród pań, Walentinę Werecką z Ukrainy o minutę i 16 sekund. Kolejne miejsca zajęły Natalija Semenowicz (34:13, Ukraina), Monika Kaczmarek (35:06, Polska) oraz Kataryna Ptaszuk (35:07, Białoruś).

Reklama

Biegiem przez centrum Łodzi

W tym roku trasę wyznaczono na północ od Trasy W-Z. Zawodnicy przebiegli całą ulicę Piotrkowską na odcinku od Piłsudskiego do placu Wolności, a oprócz tego minęli też m.in. Manufakturę, dworzec Łódź Fabryczna, Filharmonię Łódzką czy kościół Jezuitów, rywalizując na ulicach: Wschodniej, Jaracza, Pomorskiej czy Sienkiewicza.

AktywnośćInne sporty

aktywnośćrekreacjaSporty amatorskie i rekreacja

Dodaj komentarz

Reklama