Reklama
Reklama
Reklama

Serce Łodzi i Widzewa zabije po raz setny [TOP 10 MECZÓW]

Czas 4 min czytania
Serce Łodzi i Widzewa zabije po raz setny [TOP 10 MECZÓW]

Stadion Widzewa

Mecz Widzewa z Puszczą Niepołomice będzie setnym łódzkiej drużyny na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Powspominajmy.

Reklama

Niedawno, bo w marcu, obiekt zwany Sercem Łodzi skończył 5 lat. Przez te 60 miesięcy Widzew rozegrał na nim 99 meczów (oczywiście były też inne, m.in. młodzieżowej reprezentacji Polski i kadry kobiet). Jakby nie liczyć, wychodzi na to, że ten w najbliższą sobotę z Puszczą Niepołomice będzie meczem nr 100.

Widzew szykuje atrakcje

Oczywiście klub nie zamierza tego nie zauważyć. Widzew przygotował sporo atrakcji. Spotkanie z Puszczą zostanie zorganizowane pod hasłem „Pro100 do Serca Łodzi”. Do sprzedaży trafi seria koszulek i szalików wydanych na pamiątkę setnego meczu. Gadżety będą dostępne do zakupu w sklepie stacjonarnym oraz przez internet.

Reklama

Na placu przy trybunie D na kibiców czekać będzie wystawa zdjęć klubowych fotografów. Z kolei w południe będzie można wziąć udział w poświęceniu świątecznych pokarmów. Celebrację pod stadionem poprowadzi kapelan łódzkiego sportu ks. Paweł Miziołek. Atrakcji ma być więcej, ale na razie to tajemnica.

A teraz kilka statystyk i ciekawostek. Jak wyliczył niedawno portal interia.pl do tej pory mecze Widzewa na stadionie przy al. Piłsudskiego obejrzało ponad 1 mln 200 tys. widzów. To liczba ogromna, ale nikogo dziwić nie powinna, bo kibice Widzewa tłumnie chodzili na mecze nawet wtedy, gdy drużyna grała w 3. lidze. Wciąż tak zresztą jest. W ostatnią niedzielę podczas spotkania ze Skrą Częstochowa w Sercu Łodzi była trzecia frekwencja w kraju, bo stadionach Lecha Poznań i Wisły Kraków.

LODZ. 24.09.2921 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA WIDZEW LODZ – SKRA CZESTOCHOWA. N/Z szaliki, kibice FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Z tych 99 meczów w Sercu Łodzi Widzew wygrał 59. 27 razy był remis, a 14 razy łódzki zespół przegrywał. Z kim? Dwa razy z Legią Warszawa w Fortuna Pucharze Polski i raz z Wisłą Kraków w tych rozgrywkach. Poza tym w ligowych pojedynkach z Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, ŁKS-em Łomża, Olimpią Grudziądz, Resovią, Skrą Częstochowa, Legionovią, Zniczem Pruszków, ŁKS-em, GKS-em Tychy, Arką Gdynia i Odrą Opole. Te dwie ostatnie porażki zdarzyły się tej wiosny.

Reklama

Najwięcej goli dla Widzewa na tym obiekcie zdobyli Mateusz Michalski i Marcin Robak – po 21. Ten pierwszy wciąż jest w zespole. To on zdobył pierwszą historyczną bramkę na nowym stadionie. W sobotę z powodu kontuzji na pewno nie wystąpi. Z obcokrajowców najskuteczniejszy w Sercu Łodzi był Dario Kristo. Chorwat zdobył 7 goli.

Najważniejsze mecze Widzewa w Sercu Łodzi

Widzew Łódź – Motor Lubawa 2:0, 18 marca 2017 roku

Mecz na otwarcie w rozgrywkach 3. ligi. Najpierw odbyła się uroczystość, na której oficjalnie oddano stadion do użytku. Były gwiazdy Widzewa sprzed lat i wielka feta. Potem po golach Michalskiego właśnie oraz Daniela Mąki, łódzka drużyna zwyciężyła 2:0.

Reklama

Widzew Łódź – ŁKS 0:0, 17 maja 2017 roku

Pierwsze derby Łodzi na nowym obiekcie. Na trybunach kibice Widzewa zrobili show. Na boisku było gorzej. Nie padł żaden gol, więc fani gospodarzy byli zawiedzeni.

Widzew Łódź – Lechia Tomaszów 0:0, 9 czerwca 2018 roku

Reklama

Znów kibiców spotkał wielki zawód, bo znów nie padły gole. Gdyby padły, to byłaby wielka feta z powodu awansu do 2. ligi. Trzeba to było załatwić dopiero w ostatniej kolejce w spotkaniu z Sokołem Ostróda, ale już na wyjeździe.

Widzew Łódź – Śląsk Wrocław 2:0, 24 września 2019 roku

Po raz pierwszy do Serca Łodzi przyjechał przedstawiciel PKO Ekstraklasy. W Fortuna Pucharze Polski los skojarzył Widzew ze Śląskiem. Wielki to był mecz. Kibice poczuli po raz pierwszy od dawna, jak przyjemnie byłoby wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Łódzki zespół prowadzony przez trenera Marcina Kaczmarka, wygrał 2:0 po golach wielkiego Marcina Robaka.

Reklama

Widzew Łódź – Legia Warszawa 2:3, 30 października 2019 roku

To pierwsza wizyta Legii na nowym obiekcie Widzewa. Wcześniej dwa razy grała tu już Legia II, ale to co innego. To znów był świetny mecz łodzian, ale niestety przegrany, po którym odpadli z pucharowych rozgrywek. Ale fani nie mieli żalu, żegnali piłkarzy owacją na stojąco.

Wojciech Pawłowski Widzew – Legia 2019-10-30 FOT. Marian Zubrzycki

Widzew Łódź – Znicz Pruszków 0:1, 25 lipca 2020 roku

Reklama

Zupełnie inaczej było w ligowym meczu ze Zniczem. Widzew przegrał po fatalnej grze, ale awansował do Fortuna 1. Ligi. Kibice nie byli się w stanie cieszyć, bo trwała wtedy długa seria fatalnych gry i wyników drużyny. Fani wyzywali piłkarzy, wbiegli na murawę. Resztę znacie.

Widzew Łódź – ŁKS 0:2, 16 września 2020 roku

Kolejna bolesna porażka. Tym razem z lokalnym rywalem. Cóż więcej dodać. Zasłużenie proszę pana, zasłużenie.

Widzew Łódź – Legia Warszawa 0:1, 25 listopada 2020 roku

Znów Widzew wylosował w Fortuna Pucharze Polski odwiecznego rywala. I znów przegrał, chociaż jakże inna to była porażka od tej poprzedniej. Podopieczni trenera Enkeleida Dobiego po prostu grali słabo.

Widzew Łódź – Górnik Polkowice 4:2, 28 sierpnia 2021 roku

To już obecny sezon. Ten mecz nie będzie miał swojego miejsca w historii klubu, ale przypominamy go, bo był świetny. Widzew strzelił cztery przepiękne bramki, a na trybunach była wspaniała atmosfera. Przypominamy go także dlatego, że wciąż wierzymy, że takie mecze zespół Janusza Niedźwiedzia – z ofensywną i efektowną grą – zaprezentuje jeszcze w tym sezonie.

Widzew Łódź – ŁKS 2:2, 24 października 2021

Kolejne derby Łodzi. Widzew znów nie zdołał wygrać, ale emocje były ogromne. Gola dającego remis zdobył w końcówce Tomasz Dejewski. Po raz pierwszy od wielu lat na derbach byli kibice obu drużyn. Spotkanie to uznaliśmy za Mecz Roku 2021 w Łodzi.

Piłka nożna

stadion WidzewaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama